Celjanke v finale prvenstva, Celjani zaključili drugoligaško sezono na tretjem mestu

Košarkarice Cinkarne Celje so se z drugo zmago v polfinalni seriji uvrstile v finale končnice državnega prvenstva.

V Mariboru so bile tudi to pot prepričljivo boljše nasprotnice in zmagale za 33 točk. Prvo tekmo so dobile kar za 60 točk.

Maribor : Cinkarna Celje 53:86 (12:27, 17:26, 14:17, 10:16)

Becker 21, Bartelme 15, Čeh 13, …

Finalna serija se bo začela 17. aprila. Nasprotnice Celjanke še niso znane, saj je serija med ljubljansko Ilirijo in kranjskim Triglavom po dveh tekmah izenačena.

Celjani zadovoljni s sezono

Celjski košarkarji so drugoligaško sezono zaključili po dveh tekmah polfinala končnice, kjer so bili slabši od zasedbe iz Ilirske Bistrice. Na prvi tekmi so bili Primorci boljši za 15 točk, drugo srečanje pa je bilo v dvorani I. OŠ Celje veliko bolj tesno.

V pravem navijaškem vzdušju so bolje začeli gostje, ki so povedli z 2:9. Celjani so povedli v 12. minuti, ko je zadel Aljaž Hlastec Škof. Isti igralec je v 16. minuti s trojko povišal na 30:20. Za najvišjo razliko je s trojko poskrbel Matic Boršič (33:22). Do konca polčasa so se gostje precej približali (37:33).

V 27. minuti si je gostujoča zasedba priigrala pet točk prednost. Sledila je domača serija 8 točk, ki jo je s polaganjem iz prodora za 53:49 zaključil Jan Rizman. Do konca tretjega kvartala je gostom uspelo izenačiti.

V 35. minuti je Rizman zadel trojko za 64:58. V naslednjih minutah pa je gostom uspelo izenačiti na 64. Minuto pred koncem je kapetan Ivan Držić iz prostih metov zadel za 67:68, do konca pa so zadeli le gostje, ki so pol minuta zadeli eno od petih trojk in zmago slavili s številnimi podporniki, ki so sredi tedna prišli v 155 kilometrov oddaljeno knežje mesto.

Celje : Plama Pur Ilirska Bistrica 67:71 (10:14, 27:19, 16:20, 14:18)

Rizman 29, Boršić 16, …

V celjskem taboru so lahko s sezono zadovoljni, saj so jih nekateri na začetku videli povsem drugje, kot jim je to uspelo na koncu. V klubu si želijo, da bi se v prihodnje uvrstili v prvo ligo.

Vanjo se lahko že to sezono uvrstijo sosedje iz Laškega, ki bodo v polfinalu 2. SKL na tretji odločilni tekmi z Vrhniko iskali preboj v finale in posledično spopad z ‘rablji’ Celja.