Celjanke v derbiju vrnile Kranjčankam, a izgubile novo igralko; fantje brez težav z Mariborčani – Koštomaj MVP

V derbiju najboljših ženskih košarkarskih ekip zadnjih let so Celjanke na gostovanju v Kranju ekipi Triglava vrnile za poraz v prvem kolu in so sedaj bolje v medsebojni primerjavi. Za Gorenjke je bil nezaustavljiv trojec Evans, Slonjšak, Prezelj, ki je dosegel 59 od 71 Athletovih točk.

Ekipi sta bili v prvi četrtini izjemno izenačeni, Triglav pa je v 12. minuti povedel 20:14. Po minuti odmora Damirja Grgića so igralke iz knežjega mesta v štirih minutah dosegle delni izid 3:14 in na polčas odšle z 12 točkami prednosti. V tretji četrtini se razmerje na igrišču ni bistveno spremenilo. Gostje so v 33. minuti vodile za 19 točk, a srečanje še ni bilo odločeno. Kranjčanke so v štirih minutah zaostanek znižale na sedem točk, gostujoči trener pa je porabil vse tri minute odmora. Kljub vsemu se gostiteljice niso zmogle še bolj približati, četrt minute pred koncem tekme pa se je poškodovala Annamaria Prezelj. Poškodbe so tudi sicer krojile tekmo, saj pri Celjankah niso mogle nastopiti Zala Friškovec, Zala Lešek in Alma Potočnik, pri Triglavu pa je manjkal trojec Jakobčič-Jelenc-Jevtović.

TRIGLAV : ATHLETE CELJE 56:71 (14:14, 12:24, 10:12, 20:21)
Evans 26 (16 skokov), Slonjšak 21, Prezelj 12, …

Bojan Lazić, Triglav: “Čestitam Celjankam za današnjo zmago. Uveljavile so svojo kakovost pod košem, imele kar 21 skokov v napadu, ko jim je stekel še met z razdalje, jih je bilo zelo težko kontrolirati v obrambi. Svojim puncam nimam kaj za zameriti, dale so svoj maksimum, za kar jim čestitam.“

Damir Grgić, Athlete Celje: “Čestitam igralkam za zasluženo zmago. Čeprav nismo cele tekme odigrali najbolj pametno in osredotočeno, kot smo se sicer tudi dogovorili, je bilo to dovolj, da pridemo do novih dveh točk. Želim si, da čim hitreje popolnimo svoje vrste in se pripravimo na drugi del prvenstva. Čestitke tudi Triglavu za zelo korektno in pravo borbeno predstavo.“

9. Domžale 0/9 9

Okleščene Celjanke bodo v okviru WABA lige v četrtek, 22. decembra, gostovale pri podgoriški Budućnosti.

§ §

Celjski košarkarji so v tekmi 9. kola 2. slovenske košarkarske lige gostili Mariborčane, ki so do te tekme imeli le eno zmago. Po zaslugi domačih košarkarjev je tako ostalo tudi po tej tekmi.

Gostitelji so bolje začeli in v 12. minuti povedli za 18 točk. Branikovci so do polčasa malce ujeli sapo in po 20 minutah zaostajali 10 točk. Po glavnem odmoru so Celjani znova prestavili v višjo prestavo in dvakrat vodili za 19 točk, v zadnji četrtini pa je razlika narasla še nekoliko bolj.

Tadej Koštomaj je bil s statističnim indeksom 32 skupaj s še dvema igralcema najbolj koristen igralec kola.

Celje : AKK Branik Maribor 88:63 (21:10, 22:23, 22:14, 23:16)

Zolotić 22, Koštomaj 15 (14 podaj), Gradič 11, Krasniči 10, …

PLAMA PUR : ILIRIJA 63:91
ECE TRIGLAV : ELEKTRA ŠOŠTANJ 73:59 :
GROSUPLJE : LJUBLJANA 85:45
KONJICE : MESARIJA PRUNK SEŽANA 64:67
KOLPA ČRNOMELJ : PARKLJI 80:73