Celjanke z evropsko zmago po 13 letih

Celjske košarkarice so nocoj odigrale zadnjo tekmo v skupinskem delu evropskega pokala, že pred njo pa so vedele, da se od tega tekmovanja tudi poslavljajo. Kljub temu so proti slovaškemu Ružomberoku odigrale z željo po zmagi, ki bi bila zanje prva, od leta 2006.

Renomirane gostje so začele nekoliko bolje, a je domači strateg z minuto odmora preobrnil potek dogodkov na igrišču. Njegove varovanke so prvo četrtino končale s prednostjo 5 točk, še bolje pa jim je šlo v drugem desetminutju. Prednost so na presenečenje mnogih vseskozi višale in ob polčasu vodile 50:30.

Po glavnem odmoru so uspele povesti z najvišjo prednostjo večera – 21 točk, po 30 minutah po so hranile 16 točk prednosti. V precej energični tekmi je v zadnjih minutah do izraza prišla utrujenost in slovaška zasedba je zaostanek hitro nižala. Vseeno je na koncu gostjam zmanjkalo časa, Celjanke pa so se veselile uspeha.

Cinkarna Celje : Ružomberok 70:67

Bessard 16, White 11, Ocvirk in Radović 10, …

V nedeljo, 16. decembra, bo v dvorani GCC ob 17:00 tekma jadranske lige z Budućnostjo in Podgorice.