Celjanke z zmago pri Partizanu predčasno do 1. mesta; fantje uspešni v Ljubljani

Celjske košarkarice so v predzadnjem kolu rednega dela jadranske lige v gostovale pri beograjskem Partizanu, tekma pa je odločala o vrhu v skupini B.

Srbska ekipa je v 7. minuti povedla s 6 točkami prednosti, a so jih cinkarnarke do konca prve četrtine ujele. Ženstvi sta bili do sredine druge četrtine izenačeni, potem pa so rahlo pobudo prevzele Celjanke, ki so polčas dobile s 35:38.

V drugem delu tretje četrtine so gostje začele višati razliko, ki je v tem delu igre največ znašala 12 točk, a so črno-bele ob izteku te periode prišle na 52:59.

Gostiteljice se v zadnji četrtini niso uspele približati na manj kot 7 točk, slovenske prvakinje pa so večino časa uspele vzdrževati razliko okrog 10 točk.

Celjanke so z zmago že pred zadnjo tekmo osvojile prvo mesto v skupini B.

Partizan : Cinkarna Celje 67:76 (17:17, 18:21, 17:21, 13:17)

Chidom 28 (indeks 39), N. Delić 14, Friškovec in Marić 10, …

6. Ragusa 9 1 8 10

V sredo, 20. decembra, bo ob 19.00 na vrsti domače srečanje z Medveščakom.

§ §

Celjski košarkarji so v 2. slovenski košarkarski ligi sinoči v gosteh ugnali Ljubljano. Zanje je nastopil tudi Matej Franko, ki je klub nedavno okrepil.

Po izenačeni prvi četrtini je Ljubljana s serijo 12 točk v 14. minuti povedla za 12 točk, a sta ekipi na glavni odmor odšli z enakim izkupičkom. V tretji četrtini so bili gostitelji boljši za šest točk, a je Matic Grušovnik, ki je bil najbolj razpoložen pri Celju že v 34. minuti poskrbel za izenačenje. Tričetrt minute do konca so domači s trojko povedli za točko, a so do konca tekme vseh pet točk dosegli gostje, ki so s tem dosegli peto zmago v 10 tekmah.

LJUBLJANA : CELJE 78:82 (22:22, 16:16, 23:17, 17:27)
Grušovnik 21 (9 skokov), Koštomaj 18 (8 podaj), Tomažič 16, Franko 15, Krušič 12, …