Celjanke zanesljivo v finale državnega prvenstva

Košarkarice celjske Cinkarne so se v polfinalu državnega prvenstva pomerile z Ježico. Na obeh tekmah so Celjanke zanesljivo slavile in si tako brez težav priigrale uvrstitev v finale.

Cinkarna Celje : Derby Ježica 99:42 (23:11, 30:12, 20:13, 26:6)

Strelke Celja: Debeljak 20, Loomis 17, Simmons 16, Jelenc 15, Gbemuotor 9, Žibert 8, Čeh 5, Štirn 4, Krenk 3, Seničar 2

Na prvi tekmi so košarkarice Celja v dvorani Gimnazije Celje – Center v vseh četrtinah nadigrale nasprotnice in si tako že ob polčasu priborile prednost 30 točk. V nadaljevanju obračuna so svoje vodstvo le še povišale in slavile z visokih 99:42. Največ točk sta prispevali Lea Debeljak in Sara Loomis. Omeniti velja tudi Sophio Gbemuotor, ki je zbrala kar 14 skokov in Leo Bartelme, ki je dodala 11 asistenc.

Derby Ježica : Cinkarna Celje 63:88 (15:27, 19:18, 16:18, 13:25)

Strelke Celja: Čeh in Simmons 17, Štirn 14, Loomis 13, Bartelme 8, Jelenc 6, Debeljak in Gbemuotor 5, Žibert 3

Tudi drugo polfinalno tekmo, tokrat v Ljubljani, so Celjanke izvrstno odprle in si v prvem delu priigrale 12 točk prednosti. Vendarle je sledil odgovor Ježice, a Cinkarna je klub temu na odmor odšla z rezultatom 34:45. V drugem polčasu so varovanke Damirja Grgića brez večjih težav ohranile svojo prednost in tako prišle do zmage s 63:88. Najbolj strelsko razpoloženi sta bili Blaža Čeh in Taylah Simmons, dvojni dvojček pa je uspel Sari Loomis.

Košarkarice iz knežjega mesta so si tako prislužile nastop v finalu državnega prvenstva, kjer se bodo pomerile z zmagovalcem dvoboja med Ilirijo in Triglavom.