Celjanke zmagale, a veselja ni bilo; fantje na Polzeli v zaključku zelo ublažili poraz

V derbiju vrha B-skupine ženske jadranske lige so celjske košarkarice gostile bolgarsko Montano. V tesnem srečanju je zmaga na koncu pripadli Cinkarni, a je bila prednost treh točk za eno manjša kot je znašal celjski poraz na prvi tekmi v Bolgariji. Celjanke so z enim porazom sedaj same na vrhu lestvice, prihodnji teden pa jih čaka gostovanje v Kraljevu.

Zasedba iz severozahoda Bolgarije je v Celju začela z odličnim izkoristkom meta iz igre, kar je Celjanke v prvi četrtini pahnilo v zaostanek za 13 točk.

S serijo 13 točk so cinkarnarke v 14. minuti izenačile, do polčasa pa sta bili ekipi oddaljeni največ dve točki.

V tretji četrtini so domača dekleta uspela pridelati največ šest točk prednosti, enako pa je bilo tudi v zadnjem desetminutju. Dobrih 100 sekund pred koncem je Cinkarna vodila 66:60, na koncu pa so domače zmagale s tremi tiočkami. Po tekmi je bilo več veselja pri gostjah, ki so v medsebojnem razmerju obeh ekipa boljše za točko.

Cinkarna Celje : Montana 2003 68:65 (14:25, 24:12, 12:8, 18:20)

Marić 15, Slonjšak 14, Chidom in Ocvirk 10, …

6. Ragusa 0/6 6

Do konca prvega dela jadranskega tekmovanja so preostale še tri tekme, ki jih morajo Celjanke za zanesljivo prvo mesto pred superligo dobiti. Najprej jih čakata gostovanji v Srbiji, in sicer v Kraljevu ter pri beograjskem Partizanu. Na koncu je na vrsti domača tekma z zagrebškim Medveščakom.

§ §

Košarkarji Celja so v prvi tekmi 4. kroga pokalnega tekmovanja gostovali na Polzeli, kjer so se kar dobro upirali prvoligaški ekipi.

kosarka_hopsi_celje_november_2017Kljub zaostanku s 23 točkami so Celjani po seriji Koštomaja, ki je zadel štiri trojke zapored, zaostanek precej znižali.

Hopsi Polzela : Celje 97:84 (25:22, 24:16, 21:22, 27:24)