Celjanke znova s stotico; Celjani zmogli do podaljška

Po treh dneh so celjske košarkarice znova dosegle stotico. Tokrat jim je to uspelo v okviru državnega prvenstva, kjer v Grosuplju po pričakovanju niso imele težjih nasprotnic.

Koš za stoticijo je dosegla Maruša Verčič.

GROSUPLJE : CINKARNA CELJE 61:100 (12:27, 14:18, 9:33, 26:22)

2

V sredo, 25. oktobra, bodo ob 19.00 Celjanke v okviru jadranske regionalne lige gostile beograjski Partizan.

§ § §

2. SKL za moške

Celjani so tekmo s Podčetrtani začeli bistveno bolje in sredi prve četrtine vodili za 10 točk. Gostje so domačo prednost praktično izničili že v prvi četrtini, po nekaj izenačenjih pa so v prvo vodstvo prešli v 14. minuti. Ekipi sta si bili z ramo ob rami do 22. mintute, potem pa so sledila gostujoča serija sedmih točk. Podčetrtani so v tretji četrtini največ vodili za osem, a sta bili ekipi pred zadnjo četrtino znova povsem blizu. Gostje so po 36 minutah vodili 64:73, a so Celjanom dovolili, da so preko Mateja Krušiča izsilili podaljšek. V njem so gostje iz Obsotelja takoj prišli do večje prednosti, ki je tokrat niso več izpusili iz rok.

CELJE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 86:97 (19:16, 22:26, 19:20, 16:14, 10:21) *po podaljšku