Celjanom zmanjkalo goriva veliko prezgodaj

Celjski rokometaši so po prejšnjenedeljskem uspehu proti Zagrebu optimistično krenili na pot v vzhodno Ukrajino, kjer so gostovali v Zaporožju pri ekipi, ki je bila pred tekmo skupaj z Zagrebom na zadnjem mestu v skupini.

Celjani so gostiteljem parirali le uvodnih nekaj minut, ko je bilo 3:3, potem pa so se domači kmalu hitro oddaljevali in v 20. minuti imeli že 8 golov prednosti. Ob polčasu je bila razlika 6, kmalu po glavnem odmoru pa so Ukrajinci povedli že s +10. Pivovarji so se v 53. minuti še najbolj približali, ko je bil njihov zaostanek 7…

Motor Zaporožje : Celje Pivovarna Laško 36:27 (18:12)

Motor Zaporožje: Komok 9/1 obramb, Kireev 2 obrambi; Buinenko, Kubatko 2, Babichev 1, Malasinskas 9/4, Pukhouski 5, Denysov 4, Dontsov 1, Doroshchhuk 2, Kozakevych 2, Paczkowski 8, Shynkel 1, Kus, Peshevski 1 Soroka; trener: Mykola Stepanets

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 4/4

Celje Pivovarna Laško: Pantjar 4 obrambe, Ferlin 3 obrambe, 1 zadetek; Vujović 2, Jurečič 3, Malus, Kljun, Košec, Razgor 2, Ovniček 3, Šarac 4, Nenadić 3, Accambray, Kodrin 3, Horžen 1, Anić 3, Bećiri 2; trener: Tomaž Ocvirk

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 0/2

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Po tako hudem porazu je težko zbrati misli in takoj oceniti tekmo. Nismo bili pravi, čeprav smo dobro začeli, nato pa v napadu začeli izgubljati žoge. Namesto, da bi mi njim vsilili hitro igro, smo dobili preveč zadetkov, ko se po izgubljenih žogah ekipa ni mogla niti vračati v obrambo. Deset zadetkov je padlo iz naših napak, izgubili smo kar 17 žog, igra v napadu je bila preveč statična in brez ideje. To seveda vpliva tudi na igro v obrambi, ki potem prav tako ni bila na nivoju. Tekmo moramo nemudoma pozabiti, naj nam bo šola, saj nas že v sredo čaka Koper in nato Nantes. Doma igramo veliko bolje, bolj sproščeno, upam, da nas bodo navijači kljub tej zaušnici prišli podpreti, mi pa bomo gotovo prikazali povsem drugačen obraz od današnjega. Nič še ni izgubljenega, doma igramo povsem drugače, zato verjamem, da nas čaka drugačen razplet kot danes.«

V sredo, 28. novembra se za celjske igralce nadaljuje tekmovanje v državnem prvenstvu, ko bodo v Zlatorogu ob 17. uri gostili ekipo Kopra. V nedeljo, 2. decembra, je na vrsti domača tekma z Nantesom.