Celje prvič v zgodovini slovenski nogometni prvak!

Celjani so v zadnjem 36. krogu prve nogometne lige v neposrednem obračunu za naslov prvaka z 2:2 remizirali z Olimpijo in osvojili zgodovinski prvi nogometni naslov prvakov za NK Celje! Celjani bodo naslednjo sezono tudi slovenski predstavnik v Ligi prvakov.

Do sedaj so Celjani dvakrat osvojili 2. mesto. S trenerjem Dušanom Kosičem in kontinuiteto dela z domačimi nogometaši pa so s pokalom potrdili pravilno klubsko politiko zadnjih let.

Tekmo si je ob vseh omejitvah zaradi širjenja novega koronavirusa lahko ogledalo samo 500 gledalcev.

Prvi polčas sta obe moštvi začeli nekoliko rezervirano, kar je bilo pričakovati, saj je bil vložek v tekmo, ki je odločala o vsem, prevelik. V 20. minuti je za prvo zaskrbljenost Ljubljančanov poskrbel Endri Cekici, ki ga je bil trener Olimpije, zaradi poškodbe stegenjske mišice, prisiljen zamenjati. Tekma se je nato nekoliko razživela. V 27. minuti je prvo resno priložnost imelo Celje, ko je do strela po gneči v kazenskem prostoru Olimpije prišel Mitja Lotrič, a je ljubljanski vratar Nejc Vidmar nekoliko ponesrečen strel Lotriča ubranil. Že tri minute kasneje so zapretili nogometaši Olimpije. Najboljši strelec lige Ante Vukušić se je sam znašel pred Matjažem Rozmanom, a je slednji z nogo žogo odbil, ta pa je za las zletela preko gola.

V začetku 35. minute pa je za veselje celjskih navijačev poskrbel Luka Kerin, ki je zadel po veliki napaki ljubljanske obrambe. Ljubljanski obrambni igralec Macky Bagnack je nespretno izbijal žogo, ki jo je prestregel Draio Vizinger in utekel v kazenski prostor in streljal na ljubljanski gol. Vidmar je njegov strel še uspel preusmeriti, a je odbitek v mrežo brez težav spravil Luka Kerin. Tik pred zaključkom prvega polčasa bi Kerin skoraj spet zadel, a je nespretno zadel žogo.

V drugem polčasu so nogometaši Olimpije zaigrali agresivneje, saj jim je le zmaga prinašala osvojitev prvenstva. Celjani so se dolgo časa brez težav branili in čakali na morebiten protinapad. Pritisk se je Ljubljančanom obrestoval v 58. minuti, ko je na 1:1 izenačil Timi Max Elšnik. Olimpija je po zadetku dobila krila in še bolj pritisnila na vrata Celjanov, ki jim je izenačen izid še vedno prinašal naslov prvaka. Celjani so kljub pritisku Olimpije po prvi akciji v drugem polčasu ponovno povedli in poskrbeli za eksplozijo navijačev. Za 2:1 je po lepi akciji Celjanov zadel drugi strelec slovenske lige Dario Vizinger.

Olimpija je za osvojitev naslova ponovno potrebovala dva zadetka. Tekma se je zato še dodatno razživela. V 74. minuti so Celjani ponovno doživeli šok, ko je še drugič na tekmi lepo zadel Timi Max Elšnik in izenačil na 2:2. Elšnik je tri minute kasneje ponovno zapretil, a je Rozman njegov strel ubranil. V 83. minuti bi Olimpija po strelu Vukušića skoraj povedla, vendar se je ponovno izkazal Rozman.

V 87. minuti so imeli Celjani zaključno žogo, a je po protinapadu Kerin za las zgrešil ljubljanska vrata. Tekma je bila napeta vse do konca, a so Celjani z zadnjimi atomi močmi uspeli zadržati pritiske Olimpije in osvojili zgodovinski prvi naslov nogometnih prvakov!

CELJE – OLIMPIJA 2:2 (1:0)
500; Kerin 34., Vizinger 63.; Elšnik 58., 75.

Celje: Rozman, Marandici, Čalušić, Zaletel, Kadušić (Brecl), Pungaršek (Plantak), L. Štravs, Kerin, Lotrič, Vizinger, Božič.

Olimpija: Vidmar, Bagnack, Samardžić, Šme (Andrejašić), Pavlović (Jurčević), Ostrc (Knežević), Elšnik, Bezjak (Lupeta), Cekici (25./Tomić), Savić, Vukušić.

Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)