Celje remiziralo z Olimpijo

Nogometaši NK Celja so v 28. krogu remizirali z vodilno Olimpijo.

Domači trener Dušan Kosič tokrat ni smel voditi moštva, saj je po gostovanju v Domžalah dobil prepoved vodenja na eni tekmi.

V 28. krogu slovenskega nogometnega prvestva so nogometaši Celja doma remizirali z vodilno Olimpijo, ki ima sedaj pred Mariborom zgolj še tri točke prednosti.

V tokratnem srečanju so Celjani začeli mnogo odločneje. Zapretili so že v 5. minuti, ko je po napaki ljubljanskega vratarja Aljaža Ivačiča žogo v mrežo skoraj pospravil Juciu Lupeta. Dobrih deset minut kasneje je Celje povedlo. V 16. minuti je po podaji Nina Pungarška, za veselje med domačimi privrženci poskrbel Rudi Požeg Vancaš. Slednji se je znašel v oči iz oči z Ivačičem in ga premagal z mojstrskim silovitim strelom pod prečko.

Celjani bi na odmor lahko odšli še z večjo prednostjo, a jim je poleg nezbranosti v zaključku akcij, višje vodstvo ob polčasu preprečila tudi vratnica, ki jo je zadel Nino Pungaršek. Olimpija na drugi strani v prvem delu tekme skoraj ni ogrozila celjskih vrat.

V nadaljevanju tekme so se prebuidili tudi Ljubljančani, ki so po nekaj neizkoriščenih priložnostih, preko Filipa Uremovića zadeli v 66. minuti. V nadaljevanju tekme je sledilo še nekaj izmenjav priložnosti vendar je na koncu ostalo pri neodločenem izidu.

Celjane v soboto čaka nova domača tekma. V Celju bodo gostovale Domžale, ki so tokrat s 3:0 premagale Rudar. Celjani za četrtimi Velenjčani zdaj zaostajajo za tri točke.