Celjska barka v Barceloni več kot nebogljena

Celjski rokometaši so sinoči igrali drugo tekmo v ligi prvakov in so bili po solidnem odporu Flensburgu konec prejšnjega tedna v Barceloni bili optimistični. Na koncu je domača ekipa v Blaugrani visoko zmagala, celjska vrsta pa se mora iz vsega skupaj veliko naučiti.

Že od samega začetka je bila Barcelona veliko boljši tekmec. Prvi polčas so domači dobili za 8 golov, drugega pa celo za 16! Po glavnem odmoru je celo kazalo, da bi se gostje lahko pobrali, zlasti ko je Šarac v 35. minuti iz obrata dosegel lep gol za 23:17, potem pa Celjani kar 13 minut niso zatresli domače mreže. Domači so v tem času dosegli 11 golov.

Barcelona : Celje Pivovarna Laško 45:21 (21:13)

Barcelona: Perez de Vargas 16 obramb, Moller; Tomas 5, Entrerrios 2, Sorhaindo 2, Andersson 3, Bengoechea 3, Serdio 2, Diocou 1, Petrus 1, Dolenec 3, Mem 4, Cindrić 8/5, Pascual 2, Palmarsson 4, Fabregas 5; trener: Xavi Pascual

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 5/5

RK Celje Pivovarna Laško: Vujovič 9 obramb, Ferlin; Cvetko 1, Razgor 1, Marguč 2, Šarac 2, Grošelj, Poteko, Žabič, Silva 5, Kodrin 1, Horžen 1, Grebenc, Makuc 4, Leban 2, Novak 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 1/1

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Izgleda, da je bilo preveč igralcev, ki so danes prvič igrali proti Barceloni, preveč pod vtisom dvorane in te institucije. Enostavno se nismo sprostili, že vse od samega začetka nismo izpolnjevali dogovorov iz garderobe, od tega, da bi morali biti bolj agresivni v igri ena na ena, delali smo preveč tehničnih napak, ki smo vedeli, da jih Barcelona neusmiljeno kaznuje, posledično se je razlika višala iz minute v minuto. Drugi polčas smo dobro odprli, nato pa se je razbranil še Perez de Vargas in rešitev ni bilo več. Tekmo moramo sedaj pozabiti, oziroma iz nje potegniti smernice za naprej, ko so pred nami pomembne tekme, na katerih bomo iskali točke. Vsaka lekcija je za nekaj dobra in verjamem, da tudi današnja.«

V sredo je na sporedu domača tekma s Krko, v nedeljo pa bo v Celju tekma z danskim Aalborgom.

*foto: RKCPL