Celjska športna sreda: rokometaši brez težav v Sevnici; košarkaricam derbi v Kranju

V tekmi 14. kola 1. NLB Leasing lige so celjski rokometaši dosegli še deveto zaporedno prvenstveno zmago. Gostje so vodili od prve minute, največja razlika pa je bila dosežena ob koncu. Celjanke so sedaj z osmimi zmagami in brez poraza same na vrhu lestvice.

RK Sevnica : RK Celje Pivovarna Laško 17:31 (10:15); Skube 5, Marguč 4/2, Poteko 3, Mačkovšek 3, Žvižej 3/1,Lekai 2, Toskić 2, Zelenović 2, Žabić 2, Blagotinšek 1, Janc 1, Mlakar 1, Ranevski 1,Razgor 1.

12. Krško 14 – 3

Pivovarji bodo v soboto, 8. 12., ob 17. uri pričeli domače srečanje z novomeško Krko.

§ § §

Po tednu dni so se celjske košarkarice znova srečale s kranjskimi, vendar tokrat v okviru državnega prvenstva. Gostje so v 23. minuti že vodile 11 točk, a so jih Gorenjke ujele. Celjanke so bolje odigrale v zadnjih petih minutah, ko so ohranjale prednost 5 do 7 točk.

ŽKK Triglav : ŽKK Athlete Celje 54:61 (17:14, 8:16, 17:11, 12:20); Abramovič 24 (5 podaj), Orozović 18 (10 skokov, 4 podaje), Lisec 10, …

Izjava Sanje Orozović

Damir Grgić, trener Athleteja Celja: “Čestitke mojim košarkaricam za pristop in koncentracijo, ki je bila bistveno drugačna kot na zadnji tekmi Lige Adriatica. Takšne predstave pričakujem tudi v bodoče. V naši igri sicer nismo briljirali, a v tem trenutku štejeta le novi dve točki. Glede na vse težave s poškodbami, so mlajše košarkarice, ki so dobile priložnost, pokazale, da spadajo na ta nivo. Čestitke tudi Triglavu za korektno in športno igro.”

V soboto, 8. 12., bodo Celjanke v domači dvorani ob 16. uri pričele tekmo mednarodne lige z Vojvodino.