Celjska športna sreda: rokometaši prepričljivo odpravili Koper (foto); košarkarice s preobratom ugnale Kranjčanke

V dvorani Zlatorog je tri tisoč gledalcev spremljalo tekmo 13. kola državnega prvenstva, kjer so se Celjani z zmago želeli otresti družbe Koprčanov na 2. mestu lestvice. Domači so pričeli odločno in v prvem polčasu vodili že za 8 zadetkov. Gostje se niso predali in že v 12. minuti nadaljevanja je bilo na semaforju 20:18. V zaključku so Matićevi varovanci znova bili bolj odločni in tekmo zanesljivo dobili.

Celje Pivovarna Laško : Cimos Koper 30:24 (17:10); Marguč 9/4, Zelenović 7, Toskić 4, Skube 4, Mačkovšek 3, Lekai 2, Ranevski 1.

Poročanje RK CPL

Fotogalerija

V soboto, 1. 12., bo v Celju evroligaška tekma z Veszpremom, ki je doslej še neporažen, Madžare pa bo na tribunah bodrilo kar tisoč navijačev.

Napoved tekme in predstavitev Veszprema

§ § §

Finalista lanskega ženskega državnega prvenstva sta se v pokalnem tekmovanju pomerila že na začetku. V prvi od dveh tekem so bile boljše Celjanke, ki sredi tekme zaostajale za 10 točk, a so nato Gorenjke ustavile s consko postavitvijo, saj kar 11 minut in pol niso prejele koša.

Athlete Celje : Triglav Kranj 59:46 (8:11, 12:20, 19:5, 20:10); Abramovič 20, Orozović 14, Lisec 11, Gabrovšek 10, …

Povratna tekma bo 13. februarja 2013. V soboto, 1. 12., bodo Celjanke v dvorani Gimnazije Celje Center ob 16.30 v okviru MŽRKL pričele domače srečanje s Slobodo Novi Grad.