Celjske hokejiste od polfinala loči le še ena zmaga

Ledna dvorana Tabor je gostila drugo tekmo četrtfinala mednarodne lige IHL med Mariborom in Celjem. Celjski hokejisti so znova zanesljivo slavili in vpisali še drugo zmago na poti do polfinala.

Maribor : LedX Celje 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Petek (11′); Sodja Zalokar (9′), Golinskii (15′), Steblovnik (24′), Kastelic (26′), Grahut (45′), Mintautiškis (49′)

Celjani so tekmo odprli z vodstvom, ko je v polno zadel Gal Sodja Zalokar. Mariborčani so nato hitro izenačili, zadetek pa je dosegel Gal Petek. Nekaj minut kasneje so hokejisti iz knežjega mesta ponovno odgovorili in znova povedli, tokrat je mariborskega vratarja premagal Denis Golinskii.

Drugo tretjino so Celjani odprli povsem po svojih željah, saj so v uvodnih petih minutah dosegli dva zadetka. Uspešna sta bila Martin Steblovnik in Nejc Kastelic. Podobno je bilo tudi v zadnji tretjini, kjer so celjski hokejisti prav tako dosegli dva zadetka, prejeli pa nobenega. V polno sta zadela Nik Grahut in Mikus Mintautiškis, končni izid pa je znašal 1:6.

Celjske hokejiste tako do uvrstitve v polfinale loči le še ena zmaga, do te pa lahko pridejo že v soboto v domači dvorani.

Simon Valant, foto: HK Ledx Celje/Facebook