Celjske košarkarice do 16. pokalne lovorike

Košarkarice ŽKK Cinkarna Celje so postale pokalne prvakinje. V finalu so z 81:71 premagale ŽKK Triglav in osvojile 16. pokalni naslov. MVP zaključnega turnirja je postala Isabela Ramona Lyra Macedo.

Začetek tekme je bil na obeh straneh nekoliko nervozen, tako da je celjski strateg Damir Grgić že po slabih petih minutah, ko so Kranjčanke povedle z 11:7, vzel prvo minuto odmora. Minuta odmora je prebudila Celjanke, ki so z delnim rezultatom 17:4 izid obrnile v svojo korist, ter prvo četrtino končale z osmimi točkami prednosti (25:17).

V drugi četrtini so Celjanke bolje nadaljevale in v 12. minuti prvič prišle do dvomestne prednosti (29:17) ter prisilile trenerja Triglava Gašperja Slugo, da je vzel že drugo minuto odmora. Gorenjke so imele še naprej težave z zelo agresivno celjsko obrambo že v zgodnji fazi organizacije napada. Celjanke so tako prišle do najvišje prednosti na tekmi (34:19), nato pa so Kranjčanke s serijo 9:2 zaostanek znižale pod 10 točk. Na odmor so Celjanke odšle z osmimi točkami prednosti (46:38). V prvem polčasu sta bili obe ekipi napadalno dobro razpoloženi, razliko pa je ustvarila boljša obramba Celjank, zaradi katere so triglavanke že v prvem polčasu izgubile devet žog.

V tretji četrtini so igralke iz Celja prednost iz prvega polčasa večino časa vzdrževale. V zadnjih minutah tretje četrtine pa so si košarkarice Celja, tudi po zaslugi številnih izgubljenih žog Kranjčank (v tretji četrtini skupaj kar devet izgubljenih žog), priigrale najvišjo prednost na tekmi. Na odmor so tako odšle s 15 točkami prednosti (66:51).

Prve minute zadnje četrtine so minile v izenačeni igri, več energije v obrambi pa so znova pokazale Celjanke. Kljub temu so Kranjčanke z zadeto trojko Gale Kramžar in po nešportni osebni napaki Celjank zaostanek znižale na 10 točk (70:60). Celjanke so nato zanesljivo vzdrževale razliko in zasluženo osvojile svojo 16. pokalno lovoriko. Rezultat je bil 81:71.

K slavju Celjank je največ točk prispevala najkoristnejša igralka zaključnega turnirja Pokala članic Isabela Ramona Lyra Macedo z 22 točkami. Ana Nuša Anžič jih je prispevala 13. Pri ekipi Triglava je bila najboljša strelka Manca Vrečer, ki je dosegla 17 točk, Zala Pavlič jih je prispevala 13.

Damir Grgić, trener ŽKK Cinkarna Celje: Rad bi čestital prvo igralkam, potem strokovnemu štabu in vsem delavcem v klubu in našim navijačem. Mislim, da smo zasluženo zmagali, danes smo bili boljši nasprotnik. Kljub velikim problemom, ki smo jih imeli v zadnjem času, smo se uspeli konsolidirati in res sem ponosen na vse skupaj. Videli ste, da imamo mlada dekleta, ki so danes prevzele odgovornost in odigrale fenomenalno tekmo. Naša agresivna obramba in veliko število lahkih košev so na koncu odločili zmagovalca. Čestitke tudi ekipi Triglava, ki igra res dobro v tej sezoni, tako da nas čaka tudi še zanimivo državno prvenstvo.”

Maruša Seničar, kapetanka ŽKK Cinkarna Celje: “Jaz sem zelo vesela, da smo z dekleti osvojile ta naslov! Vedeli smo, da bo tekma težka, ker v pokalnem načinu ena tekma odloča o zmagovalcu in vedno se povsod dogajajo presenečenja, zato sem še bolj vesela, da smo pripeljali pokalni naslov v Celje. Naša žar in želja sta odločila današnjo tekmo, saj si vsak želi osvojiti pokalno lovoriko.”

Gašper Sluga, trener ŽKK Triglav: Moram pohvaliti dekleta za borbenost. Čez teden je četverica njih obležala, danes se jim je pridružila peta z vročino na tekmi. Poznalo se nam je, da nismo maksimalno pripravljeni, ampak vseeno mislim, da smo odigrali dobro in borbeno tekmo. V nekaterih taktičnih stvareh smo bili preveč površni, ampak na koncu mislim, da smo lahko zadovoljni. Danes so odločale malenkosti, predvsem pa smo izgubili preveliko število žog, da bi lahko resno ogrozili nasprotnika. Čestitke nasprotniku za zmago, prav tako pa čestitam mojim dekletom za borbenost, kljub vsem težavam, ki jih imamo.”