Celjske rokometašice in rokometaši nadaljujejo zmagoviti niz

Rokometašice ŽRK Z’Dežele nadaljujejo zmagoviti niz v državnem prvenstvu. Tokrat so na domačem igrišču visoko premagale sosede iz Žalca in na lestvici zasedajo že drugo mesto.

Tudi celjski rokometaši so v 9. krogu državnega prvenstva gostovali v Slovenj Gradcu in dosegli še deveto zmago in tako ostajajo na prvem mestu prvenstvene lestvice kot edina ekipa s popolnim izkupičkom.

Celjske rokometašice druge na lestvici

Celjske rokometašice so že takoj na začetku tekme z delnim izidom 4:0 pokazale, da ne bodo dopustile presenečenja. Z organizirano in trdo obrambo ekipi iz Žalca niso dovolile veliko zaključkov v napadu, hkrati pa so si pripravljale veliko priložnosti iz protinapadov, ki so jih večinoma izkoriščale. Po prvi polovici igre so imele kar 14 zadetkov prednosti. V drugem polčasu so mesninke nadaljevale z zbrano igro iz prvega in tekmo le še varno pripeljale do konca. Uspelo jim je zadeti kar 35 golov. Za visoko zmago s 35:21 sta bili najbolj zaslužni Katarina Regner in kapetanka Jasmina Pišek s po 6 zadetki. Na drugi strani pa sta bili najboljši Lana Artelj in Hana Galič s po 4 zadetki. Zelo razigrana je bila tudi vratarka celjske ekipe Andreja Perić, ki je zbrala kopico pomembnih obramb na začetku tekme in v tem slogu nadaljevala do samega konca.

To je bila že peta zaporedna zmaga ekipe Z’dežele, kar jo trenutno s 15 točkami uvršča na odlično 2. mesto na lestvici 1. ženske rokometne lige. Z včerajšnjo zmago so Celjanke sklenile prvi del tekmovanja (7 zmag, 1 neodločen rezultat in 1 poraz), naslednji teden pa jih čaka že prvi obračun v drugem delu, v dvorani Golovec, proti Litiji. Nato za celjsko ekipo sledi daljši odmor, saj bodo sezono nadaljevale na začetku naslednjega koledarskega leta.

ŽRK Z’DEŽELE : RK ZELENE DOLINE ŽALEC 35:21 (20:6)

Celjski rokometaši edini s samimi zmagami

Celjani so na zahtevnem gostovanju v Slovenj Gradcu nastopili brez treh igralcev prve postave, zaradi poškodbe sta odsotna Mlakar in Poteko, medtem ko je Marguč zbolel. Kljub temu oz. zaradi tega so od samega začetka zaigrali z veliko mero agresivnosti in preko Vlaha povedli. Sodnika sta hitro kaznovala agresiven način celjske igre ter uvodoma izključila Suholežnika ter Vlaha. Domačini, kar so izkoristili slovenjgradčani in v deseti minuti povedli s 4:2. Celjani so hitro nevtralizirali nalet domačih in že dobro minuto kasneje izenačili na 4:4. Izenačena igra se je nadaljevala do 19. minute, ko so se Celjani začeli oddaljevati. V 22. minuti so si tako prvič priigrali dva zadetka prednosti (10:12), ko je bil dvakrat uspešen Suholežnik. Domači strateg je zahteval minuto odmora vendar brez uspeha. Celjani so namreč do konca polčasa razliko le še povečali in na odmor odšli s petimi goli prednosti (12:17).

Tudi drugi polčas so Celjani začeli bolje ter povedli za šest. To jih je očitno uspavalo, saj so se domačini z delnim izidom 4:0 hitro vrnili v igro. Pri 16:18 so Celjani znova strnili vrste tako v napadu kot v obrambi ter z delnim izidom 5:1, pri čemer je štiri zadetke dosegel Vlah, v 10. minuti drugega polčasa povedli za šest (17:23). Domačim ni pomagala niti minuta odmora. Razlika se je hitro višala in pri +9 (18:29). Celjski trener je ob visoki prednosti v zadnjih desetih minutah popolnoma premešal postavo, nenatančnost v napadu pa je omogočila Slovenj Gradcu zmanjšanje razlike. Semafor je na koncu kazal 25:33.

Med strelce so se vpisali prav vsi igralci Celjanov, najuspešnejša med njimi sta bila Vlah in Ivanković s po petimi zadetki, prav toliko jih je za domače dosegel Cvetko, Vujović je zbral 12 obramb, eno več od domačih vratarjev. Sedaj Celjane v Zlatorogu čaka prvi derbi, ko v mesto ob Savinji prihaja Trimo Trebnje.

RK Slovenj Gradec 2011 : RK Celje Pivovarna Laško     25:33 (12:17)

Športna dvorana Slovenj Gradec, sodnika: Majer, Žitnik

RK Slovenj Gradec 2011: Petrič 2 obrambi, Dobaj 3/1 obrambe, Soldo 6 obramb; Grobelnik, Cvetko 5/1, Banfro 2, Jezernik 2, Levc 1, Šol 4, Lesjak 2, Golčar, Kleč, Komar 2, Štumpfl 4/1, Yankovskyy 3; trener: Ivan Vajdl

Izključitve: 4 min; 7-metrovke: 2/3

RK Celje Pivovarna LaškoBojić, Vujović 12 obramb, Gaberšek; Strmljan 4, Terzić 4, Mazej 1, Dragašević 2, Razgor 1/1, Cokan 1, Ivanković 5, Čepić 1/1, Kodrin 2, Žabić 3, Vlah 5, Suholežnik 4; trener Alem Toskić

Izključitve: 10 min; 7-metrovke: 2/4