Celjske rokometašice proti Krimu zabeležile prvi letošnji prvenstveni poraz

Celjske rokometašice so v 3. krogu državnega prvenstva gostovale v Ljubljani in morale po borbeni igri priznati premoč nasprotnicam iz Krim Mercatorja. Končni izid je bil 37:22.
Krimovke so že na začetku tekme pokazale, da želijo zmago zadržati doma, in hitro povedle s 3:0. Celjanke se kljub zaostanku niso predale, ter v 7. minuti preko Erin Novak izenačile na 4:4. Tehtnica se je nato znova obrnila na stran Krima. V je Iza Bon Brzin zadela za tri zadetke naskoka (10:7). Do konca polčasa so si Ljubljančanke priigrale štiri gole naskoka. Bilo je (16:12).

V drugem delu srečanja so rokometašice Krima Mercatorja prednost le še povečevale in v 47. minuti prvič povedle za deset zadetkov (28:18). Tekma se je končala z visoko zmago Ljubljančank 37:22.

“Dobro smo začele, a nam je osredotočenost hitro padla. Tako smo v napadu naredile preveč napak, v obrambi pa nismo bile dovolj agresivne,” je potek tekme na kratko strnila celjska rokometašica Jasmina Pišek.