Celjske rokometašice slovenske podprvakinje

Boj za medalje v 1. ženski rokometni ligi je zaključen. Krimovke so že v petek dvignile pokal državnih prvakinj, končno drugo mesto pa so si priborile rokometašice ŽRK Z’dežele Cele. Celjanke so v Novem mestu premagale domačinke z rezultatom 28:32 in letošnjo izjemno sezono zaključile na odličnem 2. mestu v 1. ženski rokometni ligi. Tretje mesto so osvojile Ajdovke, četrto pa Novomeščanke.

Največjo težo izmed sobotnih finalnih tekem državnega prvenstva je nosil obračun med Novomeščankami in Celjankami. Obe ekipi sta imeli pred tekmo 31 točk, le eno manj od Mlinotesta Ajdovščine. To je pomenilo, da bi zasedba, ki bi zabeležila zmago, osvojila končno drugo mesto v državnem prvenstvu. To je uspelo izbrankam Miše Marinček, ki so po štirih zaporednih porazih uspele priti do najpomembnejših dveh točk v tej sezoni.

Prva polovica dvoboja v Novem mestu je bila izjemno izenačena. Prve so za dva gola povedle gostiteljice, v 28. minuti je za 14:12 zadela Erin Novak, z desetimi goli najboljša strelka tekme. Kljub temu da so se Novomeščanke na odmor odpravile z minimalno prednostjo (15:14), pa prva polovica tekme zanje ni bila ravno pozitivna. Izbranke Gašperja Kovača so namreč ostale brez slovenske reprezentantke Petre Kramar, ki si je poškodovala koleno. Odsotnost druge strelke Krke Novega mesta v tej sezoni državnega prvenstva se je gostiteljicam v uvodnih minutah drugega polčasa precej poznala. Celjanke so v 40. minuti vodile za tri zadetke (21:18), devet minut pozneje so imele pet golov naskoka, kar je bilo dovolj, da so se na koncu veselile zmage, ki jim je prinesla končno drugo mesto v 1. ženski rokometni ligi.

Poleg odločilnega obračuna v boju za medalje so bili v soboto odigrani še trije dvoboji. Izolanke so dobile primorski derbi (30:24), Vrhničanke so premagale Zvezdo Logatec (27:21), Velenjčanke pa so klonile proti zasedbi Ptuja (33:30). / (vir: RZS)