Celjski čudež na Madžarskem brez možnosti

Po 12 letih premora je Ženski košarkarski klub Cinkarna Celje znova odigral tekmo evropskega pokala.

Celjanke so v uvodni tekmi omenjenega tekmovanja gostovale na Madžarskem, kjer so se pomerile s Szekszardom, ki velja za najmočnejšega nasprotnika v skupini. Ekipa iz vasi blizu tromeje s Hrvaško in Srbijo le letos igrala kvalifikacije za evroligo.

Gostiteljice so upravičile vlogo velikega favorita, saj so si že na začetku ustvarile visoko prednost in na koncu zmagale kar s 34 točkami razlike.

Szekszard : Cinkarna Celje 90:56 (20:8, 28:15, 19:14, 23:19)
Bessard 18, White, Ocvirk, Friškovec po 12, …

Damir Grgić, trener ŽKK Cinkarna Celje: »To je bila povsem zaslužena zmaga gostiteljic. Pričakovali smo zelo zahtevno srečanje, nikakor pa nisem pričakoval, da bomo v prvem polčasu doživeli pravi mrk. Enostavno je nervoza naredila svoje. Igralke so dobesedno pregorele v močni želji po dokazovanju. Nismo uspeli prikazati tistega kar znamo. V drugem polčasu smo se malce sestavili, pokazali, da znamo igrati, a to ni bilo dovolj, da bi popravili vtis.«

V torek, 30. oktobra, bo ob 18:00 v Celju druga tekma skupine H, in sicer s češkim Nymburkom.

*foto: Zsolt Jantner