Celjski hitrostni drsalci v Italiji tudi z državnim rekordom

Celjski hitrostni drsalci so med 9. do 12. novembrom udeležili tekmovanja 31. Alta Valtellina Trophy, ki je potekalo na 1.225 m nadmorske višine italijanskega Bormia, v osrčju italijanskih Alp.

Tekmovanja so se udeležili štirje člani Drsalnega kluba Celje. Skupno se je v Bormiu pomerilo 300 hitrostnih drsalcev in drsalk, pretežno iz severne in zahodne Evrope. Po skupinah je imel največjo konkurenco Vid Gal, kjer je tekmovalo 41 drsalcev, nato Zoja s 33 tekmovalkami, Tibor z 31 tekmovalci in Dina, kjer se je pomerilo 18 tekmovalk.

Celjska ekipa v Bormiu; foto: DKC

Najhitrejši slovenski hitrostni drsalec Tibor Komerički si je pridrsal 3. mesto v kar dveh distancah – na 1.500 m in 1.000 m. Na 1.500 m je s časom 2:18,050 postavil nov državni rekord. V skupni razvrstitvi skupine Junior A men je zasedel odlično, a nehvaležno 4. mesto.

Najhitrejša slovenska hitrostna drsalka Dina Špan je v skupini Junior B women najbolje oddrsala distanco na 500 m, kjer se je uvrstila na 7. mesto, na 1.500 m je zasedla 9. mesto ter na 1000 m 11. mesto. V skupni razvrstitvi je zaključila na 12. mestu.

Vid Gal je se je najbolje odrezal na distanci na 500 m, kjer je zasedel 23. mesto, v skupni razvrstitvi skupine Senior men pa je zasedel 35. mesto.

Zoja Felicijan je v skupini Junior C women najbolje drsala na distanci na 500 m, kjer je izboljšala svoj osebni rekord skoraj za sekundo, kar je za njen drugi nastop v tej sezoni velik napredek. V skupnem seštevku svoje skupine je zasedla 28. mesto.