Celjski hokejisti redni del mednarodne lige končali na 1. mestu

Celjski hokejisti so na zadnji tekmi rednega dela mednarodne lige IHL gostili srbsko Vojvodino. Z zmago so si zagotovili 1. mesto po rednem delu tekmovanja.

LedX Celje : Vojvodina 5:1 (2:0) (3:0) (0:1)
Strelci Celja: Sotlar 2x, Mintautiškis, Flajs in Kastelic

Celjani so po 6 minutah igre povedli preko Jureta Sotlarja, vodstvo pa je 4 minute pred koncem prve tretjine povišal Mikus Mintautiškis.

Preostanek dela so celjski hokejisti opravili v uvodu druge tretjine. Najprej sta zadela Žan Flajs in Nejc Kastelic, žebelj v krsto Srbov pa je zabil ponovno Sotlar. Gostje so v zadnji tretjini prišli do častnega zadetka, tekma pa se je končala z visoko celjsko zmago s 5:1.

S tem so hokejisti Celja zaključili redni del lige na vrhu razpredelnice. Kot vodilno moštvo so se prebili v končnico, kjer jih prva tekma čaka v soboto, 18. 2. v domači dvorani. Nasprotnik zaenkrat še ni znan.

Simon Valant, foto: HK LedX Celje/Facebook, posnetek zaslona