Dan po sobotni pokalni tekmi v slalomu na divjih vodah v Celju je bilo na Soči v Solkanu državno prvenstvo v sprintu na divjih vodah. Na stopničke so stopili tudi najboljši celjski mladinci.
Državno prvenstvo je bilo hkrati izbirno tekmovanje za sestavo slovenske reprezentance v spustu, popoldne pa je bila na vrsti še izbirna tekma v klasičnem spustu.
Poleg slovenskih tekmovalk in tekmovalcev so bili na startu še predstavniki Avstrije, Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Italije, Madžarske ter Srbije.
Maj Pajk je v sprintu na divjih vodah osvojil 3. mesto med mladici. Celjski mladinci so v ekipni tekmi v članski konkurenci prav tako osvojili 3. mesto. Moštvo Kajak kanu kluba Nivo Celje so sestavljali Luka in Maj Pajk ter Rudi Jereb.
Preberite tudi: