Celjski kickbokserji uspešni v Budimpešti

Včeraj se je na Madžarskem zaključilo štiridnevni svetovni pokal v kickboksu, kjer so nastopili tudi člani celjskega Športnega kluba Hyong. Skupaj je nastopilo kar 1.661 tekmovalcev iz 39 držav.

kickboks_hyong_madzarska_2019_maj_2Hyongovci so pod vodstvom trenerjev Anžeta Dimca in Davida Alifa skupno osvojili pol ducata odličij.

Prvo mesto med mladinkami v kategoriji do 65 kg je v t.i. light contactu osvojila Maša Kenjalo, ki je v disciplini point fight zasedla tretje mesto in osvojila dve medalji.

Tretje mesto so v mladinski kategoriji zasedli še Kemal Kabilović (do 63 kg, light contact), Larisa Žagar Slemenšek (do 60 kg, light contact), Alisa Žagar Slemenšek (overall).

Pri starejših kadetinjah je do brona prišla še Nina Kitek, ki je nastopila v kategoriji do 55 kg, light contact.

V drugi polovici junija je na sporedu svetovni pokal v Italiji, konec avgusta pa svetovno prvenstvo na Madžarskem.