Celjski kolesarji čez drn in strn, kakor tudi po asfaltu

Celjski kolesarji so zadnji vikend tekmovali tako v cestno- kot tudi v gorskokolesarski različici, in sicer kar na treh prizoriščih. Zelo uspešni so bili predprejšnji konec tedna na tridnevni preizkušnji v Idriji.
Cestni kolesarji so v soboto sodelovali na dirki za veliko nagrado Mateja Mohoriča v Trsteniku in v nedeljo še v Komendi , ki je hkrati štela tudi za naslove državnih prvakov za vse kategorije dečkov in deklic.
Utrinek iz Kamnika; foto: Prijavim.se

Gorski  kolesarji so v nedeljo nastopali na najprestižnejši dirki sezone v Kamniku.

V Maistrovem mestu so člani Kolesarskega društva knežjega mesta Celje stopili na oder za zmagovalce v treh kategorijah:
2. mesto – Filip Utranker v kategoriji fantov do 19 let
2. mesto – Jaka Utranker v kategoriji fantov do 17 let
2. mesto – Neža Utranker v kategoriji deklic do 15 let

Cestni kolesarji na dveh preizkušnjah
Utrinek z vzpona; vir foto: KDKMC

V soboto so cestni kolesarji tekmovali na VN Mateja Mohoriča v Trsteniku v organizaciji KK Kranj in Mateja Mohoriča. Proga je bila precej zahtevna in je potekala na zelo razgibanem trikilometrskem krogu, ki je imel dodatno 800 m zaključnega vzpona.

Pri dečkih C (17,8 km) je na 6. mestu končal Primož Prodan. Sodelovali so še: Matija Bunšek, Kris Rožman in Ožbej Regoršek.
9
Dečki B  (27,8 km): Lovro Slapšak 3. mesto
Dečki A (36,8 km): Timotej Jordan 18. mesto
Mlajši mladinci (60,8 km): Oskar Mernik 9. mesto. Sodelovali so še: Lan Slapšak, Mai Kodrun
Aljaž Meža Mori in Tanay Kiar Matko.
Utrinek s cestne preizkušnje; vir foto: KDKMC

V nedeljo so cestni kolesarji nastopili še na dirki za VN Pogi-teama v Komendi. Proga je bila večinoma ravninska s kratkim vzponom v dolžini 300 m. Dirka je hkrati štela tudi za naslove državnih prvakov za vse kategorije dečkov in deklic.

Dečki & deklice C: Primož Prodan 5. mesto. Sodelovali so še: Kris Rožman, Ožbej Regoršek in Julija Slapšak.
Dečki B: Lovro Slapšak 4. mesto
Dečki A: Žiga krajnik 30. mesto
Mlajši mladinci:  Oskar Mernik 7. mesto. Sodelovali so še: Mai Kodrun, Lan Slapšak, Urban Repše in Tanay Kiar Matko.
Zelo uspešni v Idriji
Še bolj uspešni so bili celjski kolesarji vikend prej na tridnevni mednarodni etapni kolesarski dirki za veliko nagrado Idrije. Deseta izvedba dirke je bila namenjena vsem kategorijam dečkov in deklic, letos pa so na njej prvič tekmovali tudi mlajši mladinci.
Del celjske ekipe; foto: KDKMC

Celjski kolektiv je nastopil s 14 tekmovalci in eno tekmovalko.

Na koncu so osvojili kar 7 etapnih kolajn od tega 4 zmage, v skupnem seštevku pa eno skupno zmago in eno uvrstitev na skupno drugo mesto.
Oskar Mernik je osvojil še dve majici: srebrno za najboljšega po času in zlato za najboljšega po točkovanju za leteče in končne cilje.

Tretji dan: krožna dirka po ulicah Idrije

Dečki & deklice C: Primož Prodan 11. mesto –in – skupaj generalno 11. mesto; Julija Slapšak 2. mesto — in – generalno 2. mestoMlajši mladinci: Oskar Mernik 1. mesto –in – skupaj generalno 1. mesto