Celjski košarkarji izpadli v 3. ligo

Košarkarji Celja so se na zadnji tekmi drugega dela 2. slovenske košarkarske lige, kjer so moči merili v ligi za obstanek, udarili s Postojno. Tekma, ki je odločala o celjski usodi, se je za Celjane končala porazno.

PVC Nagode Postojna : Celje 72:69 (18:18, 18:18, 17:17, 19:16)

Strelci Celja: Chandler Thompson 21, Sevšek 20, Buda 9, Koprivica 8, Ivec 5, Klančnik, Škorjanc in Ocvirk 2

Za Celjane je bila zmaga nuja v želji po obstanku v 2. ligi, medtem, ko je bilo že pred tekmo znano, da bo Postojna naslednjo sezono nastopala v 3. ligi. Prvi polčas se je v Postojni odvil povsem izenačeno, takšen pa je bil od odmoru tudi rezultat (36:36). Ekipi sta bili rezultatsko poravnani tudi ob vstopu v zadnjo fazo tekme.

Domači so zadnjo četrtino bolje odprli, a je sledil povratek košarkarjev iz knežjega mesta. Celjani so tako v zadnjo minuto in pol vstopili z minimalnim zaostankom, a nato do konca tekme niso več uspeli doseči točk. Srečanje so tako izgubili z 72:69 in dvorano v Postojni zapustili sklonjenih glav, saj jih je poraz, kar se tiče naslednje sezone, pahnil v igranje v nižji ligi. Najbolj točk sta za Celjane sicer prispevala Joshua Chandler Thompson in Gašper Sevšek.