Celjski košarkarji serijo zmag nadaljevali pri vodilnih

Celjski košarkarji so v letošnjo drugoligaško sezono vstopili z več porazi, v zadnjem obdobju pa nizajo zmage. Sinoči so v Laškem ugnali vodilno zasedbo lige in prišli pod sam vrh lestvice.

Domačini so tekmo bolje začeli in prvo četrtino dobili za šest točk. Varovanci Vladimirja Rizmana so v drugi četrtini zaigrali veliko bolj angažirano in ta del igre dobili za 14 točk. 14 točk je v prvem polčasu vpisal tudi najuspešnejši pri Celju, Jan Rizman.

V 27. minuti so svojo prednost dvignili na 18 točk, pred zadnjim kvartalom pa so vodili za 12. V 37. minuti je Celje vodilo za 16, a zmagovalec še ni bil odločen. Minuto pred koncem je razlika upadla na 10 točk. Nik Urbanija je pol minute pred koncem zadel za 76:81, Nejc Strnad pa je 10 sekund do konca dodal še koš za domače (78:81). Gostujoči kapetan Ivan Držić je na drugi strani zanesljivo izvedel prosta meta (78:83), a je 5 sekund pred koncem Urbanija s trojko znižal na 81:83. Končni izid je s prostima metoma postavil Držić.

Zlatorog Laško : Celje 81:85 (20:14, 12:26, 21:25, 28:20)

Urbanija 24, Kalan 14, Kellner in Pirš 12, …; Rizman 22, Škof 21, Držić 20, …

Posnetek tekme:

Lestvica:

V soboto, 13. januarja, bodo Celjani v dvorani I. OŠ gostili Slovan, tekma pa se bo začela ob 19. uri.