Celjski košarkarji znova igrali podaljšek in znova …

Po porazu po podaljšku na domači drugoligaški tekmi z ekipo iz Podčetrtka je moštvo Celja sinoči doživelo enako usodo v Grosupljem.

Na severnem Dolenjskem je ekipa, ki jo vodi Robi Ribežl, začela solidno in v 18. minuti vodila za 17 točk. Domači so s serijo 10:0 na začetku drugega polčasa prišli bližje, po košu Tima Tomažiča, pa je z 9:0 Grosuplje v 26. minuti izenačilo. Na začetku zadnje četrtine in na njeni sredi so domači vodili za sedem, nakar je Celju uspela serija 0:10 in vodstvo na koncu 38. minute 67:70. V zadnji minuti so gostje vodili 70:76, a so domači z dvema trojkama izsilili podajšek. V njem sta bili ekipi izjemno izenačeni. Domači so nekaj sekund pred koncem zadeli za 85:83, Celju pa na drugi strani ni uspel met z razdalje.

GROSUPLJE : CELJE 85:83 (17:24, 13:22, 28:7, 18:23, 9:7) *po podaljšku
Krušič 20 (8 skokov), Koštomaj 17 (7 skokov in 5 podaj), Grušovnik 12, Zolotić 11, Ejup 10, …

2

Naslednjo soboto je na vrsti domača tekma z vrsto iz Škofje Loke, ki je doslej še neporažena.

*foto: Andraž Purg/KKC