Celjski lov na zaostanek v Zagrebu neuspešen

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so danes v zagrebški Areni izgubili srečanje zadnjega kola rednega dela lige prvakov, poraz za dva zadetka pa je ravno tolikšen, da je tekmovanje zanje zaključeno.

V zagrebški areni je zbralo še več celjski pristašev kot lansko leto, čeprav je nemalo podpornikov rumeno-modrih na tekmo zamudilo zaradi verjetno naročenih podrobnih pregledov. Svojstven pečat vsemu je dalo tudi nedelovanje semaforja v delu prvega polčasa, tako da so čas merili ročno. Tokrat žal ne gre mimo beloruskega sodniškega para, ki je igral svojo tekmo …

Gostitelji so vse skupaj izkoristili in prevzeli pobudo. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Borut Mačkovšek, ki je uspel zadevati v zadnjih trenutkih ob domnevno neaktivni igri gostov.

Drugi polčas se je za Celjane začel še slabše, saj je bilo kmalu že 17:10. Nekaj kasneje je Zagreb vodil že z osmimi goli prednosti, gostje pa so poskusili s sedmim igralcem v polju. S tremi zaporednimi zadetki so se v 46. minuti približali na 21:16.

Celjani so začutili priložnost in “leteli” tudi po minuti odmora domače ekipe. Razgor in Žvižej sta poskrbela za le še -3 (21:18, 49.’). Postalo je prenevarno, sodnika sta izključila Bećirija, Lesjak pa je z obrambo zaustavil Vorija. Z igralcem manj je zadel v napadu Janc, domačinom pa so se, kljub vsej pomoči, začele tresti roke, v tihi Areni pa je bilo slišati le še Florijane in celjske navijače, ki pa so potrebovali še manjšo razliko. Za to je poskrbel Zarabec in po delnem rezultatu 7:0 za pivovarje, je Ivandija zahteval še svojo zadnjo minuto odmora (21:20, 54. min). S to so se domači vrnili v igro in po zadetkih Mandalinića ter Horvata s sedmih metrov, prišli do prednosti za tri, kar je pomenilo, da bi morali Celjani v zadnjih treh minutah in pol, nadoknaditi najmanj dva zadetka razlike, da bi na lestvici ostali pred Zagrebom. A še enkrat več sta svoje dodala beloruska sodnika, zamižala ob prekrških Zagreba v obrambi, jim pustila zadnji napad do zadnje sekunde, ta pa je darilo izkoristili ter zmagal za dva zadetka

RK PPD Zagreb : RK Celje Pivovarna Laško 23:21 (14:10)

Arena Zagreb, 8.000 gledalcev, sodnika: Andrei Gousko, Siarhei Repkin (BLR)

RK PPD Zagreb: Stevanović  5/1 obramb, Skok 4 obrambe; Mrakovčič, Kontrec, Vori 2, Cingesar 1, Marković, Horvat 5/2, Šušnja, Valčić J. 1, Jotić, Valčić T., Mandalinić 5, Miklavčič 3, Markovski, Pavlović 5, trener: Silvio Ivandija

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 2/2

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 12 obramb, Gajić, Dobaj; Malus, Babarskas, Janc 6/1, Razgor 1, Marguč 3/2, Grošelj, Poteko 1, Zarabec 2, Kodrin, Mačkovšek 6, Mlakar, Žvižej 2, Bećiri; trener: Branko Tamše

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 3/4

Borut Mačkovšek: »Na začetku smo potrebovali nekaj minut, da smo se navadili na ritem tekme. Nato pa so nas ves čas ustavljali in nam niso dovolili več. Razlika je bila že ob polčasu visoka, nato so jo s pomočjo še povišali, a smo se z izjemno borbo vrnili. Ko smo bili čisto skupaj, pa znova odločitve, ki so bile smešne, smešne za ta šport in to tekmovanje.«

Miha Zarabec: »Žal kaj veliko ne morem povedati. Belorusom čestitam za preboj v osmino finala. Takšne tekme moraš biti vsaj deset zadetkov boljši, da bi lahko upal na minimalno zmago. Imeli smo svoje priložnosti, a bili smo v senci vseh, morali bi se dvigniti, odigrati še bolje, da bi lahko na kaj upali. Ob izenačenem rezultatu ni bilo možnosti, da bi lahko upali na kaj več, saj je vsaka odločitev v korist domače ekipe.«

*foto: Slavko Kolar