Celjski nogometaši klonili tretjič zapored, tokrat na štajerskem derbiju

Celjski nogometaši so, po nenadejanem počitku pretekli vikend, ko zaradi številnih okužb v ekipi Olimpije niso mogli odigrati tekme 18. kroga, v 19. krogu klonili še tretjič zapored. Na stadionu Z’dežele jih je na štajerskem derbiju Maribor dosegel minimalno zmago.

Celjski strateg Simon Sešlar zaradi bolezni ni mogel računati na Kadušića in Jurharja.

Na tekmi so prvi zapretili domači, ko je Mayeuski na sredini igrišča priboril žogo, ki se je odbila v prostor za Božića. Ta je sam stekel proti vratarju, a ga iz neposredne bližine ni uspel premagati. Le trenutek za tem pa so do vodstva in zmagovitega zadetka prišli Mariborčani. Po strelu Mudrinskega je žoga najprej oplazila Zaletela in se nato od prečke odbila v celjski gol.

Po prejetem zadetku so Celjani zaigrali bolje in imeli žogo več v svojih nogah. Priložnost se jim je ponudila v 22. minuti, ko se je po lepem prodoru Larteyja Sannieza v kazenskem prostoru do strela prikradel Božić, a meril nenatančno. Sledil je mariborski odgovor, vendar je Kronaveter srečanje iz oči v oči z Rozmanom dobil slednji. Podobno situacijo so minuto za tem imeli tudi Grofje, a je bil Jakobsen nezbran. Sledilo je obdobje desetih minut raztrgane igre na obeh straneh. V 35. minuti so preko Repasa zopet zapretili gostje, a jih je v zaključku akcije ustavil Rozman. Celjski vratar se je znova izkazal dve minuti za tem, ko je z odličnim posredovanjem preprečil drugi zadetek Mudrinskega. Polčas se je končal z 1:0 za Maribor.

Ob polčasu je Simon Sešlar opravil eno menjavo. Žan Benedičič je zamenjal Žana Flisa. Drugi polčas so bolje začeli Celjani, ki so imeli občutno terensko premoč, pritiskali proti vratom Juga, vendar brez uspeha. V 56. minuti je sledila sporna situacija, ko so Celjani, po prekršku nad Božićem, od glavnega sodnika Obrenovića zahtevali enajstmetrovko, ki pa je niso dobili. V 69. minuti je Sešlar opravil trojno menjavo in v igro namesto Begića, Svetlina in Marandicija poslal Kuzmanovića, Soklerja in Brecla. Grofje kljub menjavam, ki so sicer v igro vnesle novo energijo, niso ustvarili konkretnejše akcije. Zadnjo omembe vredno priložnost je imel Brecl, ki je v 89. minuti meril z radalje, a sprožil preko gostujočih vrat. Tekma se je končala z rezultatom 0:1.

CELJE – MARIBOR 0:1 (0:1)
950; Mudrinski 6.

Celje: Rozman, Lartey (81./Kerin), Zaletel, Zec, Flis (46./Benedičič), Marandici (69./Brecl), Svetlin (69./Sokler), Jakobsen, Majevski, Begić (69./Kuzmanović), Božić.

Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Voloder, Sikošek, Vrhovec, Makoumbou, Repas (62./Požeg Vancaš), Šturm (90./Sellouki), Kronaveter (62./Alvir), Mudrinski (75./ Sirk).

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)