Celjski nogometaši po več kot mesecu dni do zmage

Celjski nogometaši so po več kot mesecu dni prišli do druge zmage v letošnjem prvenstvu. Na domačem stadionu Z’dežele so bili z 2:0 boljši od Radomljanov. Celjani so se z zmago z dna povzpeli proti sredini prvenstvene lestvice.

Prvi polčas vse do 26. minute ni postregel z zanimivim dvobojem. Takrat je po lepo osnovani akciji Žana Medveda za vodstvo zadel Ivan Božić, ki je imel ob tem tudi nekaj sreče, saj je vratarju Davidu Šugiću žoga, iz navidez nenevarnega strela, ušla mu je v mrežo. Do konca polčasa se rezultat ni spremenil.

Drugi polčas je ponudil s privlačnejšim nogometom obeh moštev. Kljub temu je drugi zadetek na tekmi padel šele v 76. minuti. Tudi tokrat so se veselili Celjani, potem ko je po lepem protinapadu in preigravanju gostujoče obrambe, zadel 18-letni up slovenskega nogometa Tjaš Begić in postavil rezultat tekme. To je bil tudi Begićev prvi zadetek za Celje. Posest žoge je bila sicer na strani gostov (40:60), v strelih pa je bilo 7:7 (4:2 v okvir vrat).

Celjani v naslednjem krogu, po reprezentančnem premoru, gostijo še Domžale.

CELJE – KALCER RADOMLJE 2:0 (1:0)
Božić 26., Begić 76.

Celje: Raduha, Flis, Zec, Zaletel, Kerin (65./Brecl), Mayeuski, Vrbanec, Šporn, Begić (79./Jakobsen), Božić (79./Sokler), Medved (86./Ajhmajer).

Kalcer Radomlje: Šugić, Mužek, Žulj (82./Jazbec), Guček, Primc, Zabukovnik, Nuhanović (78./Kregar), Blaić (78./Ihbeisheh), Božić, Pogačar, Šarić.