Celjski nogometaši po vrsti neizkoriščenih priložnosti v prvem polčasu doživeli nov poraz

Celjski nogometaši so po dveh zaporednih zmagah pod vodstvom novega trenerja v 32. krogu klonili proti ljubljanskemu Bravu z 2:0.

Bravo je s tem prekinil niz osmih tekem brez zmage, Celjani pa po porazu ostajajo na devetem mestu lestvice, ki prinaša tekmo za obstanek v ligi. Za osmim mestom, ki ga zaseda Aluminij, Celjani zaostajajo za točko, a razlika bi lahko v četrtek, ko Aluminij gosti zadnjeuvrščeno Gorico, narasla že na štiri točke. Štiri kroge pred koncem prvenstva bi bil to že kar zajeten zaostanek.

Tekma v Ljubljani se je začela zelo živahno. Varovanci Agrona Šalje so namreč zapretili že v 3. minuti, ko je po podaji iz kota Dušan Stojinović streljal z glavo in stresel prečko. V 21. minuti so Celjani ponovno zapretili, a se je izkazal domači vratar.

V 26. minuti se je Celjanom ponudila še lepša priložnost za vodstvo, potem ko je Andraž Kirm v kazenskem prostoru domačih napravil prekršek nad Jakobom Novakom, tako da je sodnik Roberto Ponis pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je izvajal Filip Dangubić, strel po sredini pa je vratar Igor Vekić brez težav ubranil.

V 45. minuti se je zadetek ponovno nasmihal Celjanom. Jakob Novak je sprožil z desne strani, žogo pa je na golovi črti izbil Vanja Drkušić. Polčas, v katerem domači nogometaši proti vratom Celjanov niso sprožili niti enega strela, se je tako končal brez zadetkov.

Drugi polčas so ljubljančani vendarle začeli bolje. V 52. minuti tako prišli do prvega strela proti vratom gostov, v 63. minuti pa je bil nenatančen še Mustafa Nukić. Odločnejšo igro v drugem polčasu so domači kronali v 68. minuti. Žan Trontelj je izvajal prosti strel z leve strani, v kazenskem prostoru Celja pa je bil najvišji Mitja Križan, ki je z glavo matiral vratarja Matjaža Rozmana. Zmago domačih je v 81. minuti potrdil Martin Kramarič. Ta je prodrl v sredino in s približno 14 metrov zadel za 2:0.

Celje bo v 33. krogu v soboto gostoval v Sežani.

32. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Bravo – NK Celje 2:0 (0:0)

Ljubljana, Športni park Šiška – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Roberto Ponis 1. POMOČNIK: Manuel Vidali 2. POMOČNIK: Adis Habibović DELEGAT: Otmar Komel

STRELCI: 1:0 Mitja Križan (68.min.), 2:0 Martin Kramarič (82.min.)

RUMENI KARTONI: Luka Žinko (42.min.), Milan Tučić (55.min.), Mustafa Nukić (90.min.)

BRAVO: Igor Vekić, Vanja Drkušić, Mitja Križan, Mark Španring, Matevž Matko (od 46.min. David Brekalo), Andraž Kirm, Luka Žinko, Žan Trontelj, Martin Kramarič (od 89.min. Sandi Ogrinec), Milan Tučić (od 61.min. Loren Maružin), Mustafa Nukić (od 90.min. Rok Maher). Trener: Dejan Grabić.

CELJE: Matjaž Rozman, Ivan Božić, Mićo Kuzmanović (od 78.min. Luka Kerin), Amadej Brecl (od 69.min. Bradley Martis), Matic Vrbanec, Jakob Novak (od 88.min. Anel Hajrić), Advan Kadušić, Filip Dangubić, Žan Zaletel, Dušan Stojinović, Žan Benedičič (od 84.min. Jon Šporn). Trener: Agron Šalja. (statistika: A.H./NK Celje)