Celjski nogometaši po zaostanku z 2:0 do točke proti Olimpiji

Nogometaši Celja so v prejšnjem krogu zapravili doma zapravili vodstvo z 2:0 proti Gorici in na koncu osvojili le točko. V tretjem krogu je bil scenarij enak, le da so Celjani tokrat izničili zaostanek dveh golov proti državnim prvakom Olimpiji in v Stožicah osvojili novo točko.

Olimpija in Celje sta odigrala 37. medsebojni obračun, ki pa so ga z vodstvom z 1:0 odprli gostitelji. Ljubljančane je v 7. minuti v vodstvo popeljal Nik Kapun. Sedem minut kasneje so domači nogometaši vodstvo povišali na 2:0. Med strelce se je vpisal Stefan Savić. Celjsko moštvo se kljub hitremu in visokemu zaostanku ni predalo. Iskalo je priložnosti za zmanjšanje zaostanka. V 31. minuti je po podaji Mitje Lotriča nasprotnikovo mrežo zatresel Jucie Lupeta ter prepolovil zaostanek. To je bil tudi izid polčasa.

V 55. minuti je domače moštvo v kazenskem prostoru s prekrškom zaustavilo Rudija Požega Vancaša, ki je zatem zanesljivo izvedel strel z enajstmetrovke in izenačil na 2:2. Sledili sta še dve imenitni priložnosti Rudija Požega Vancaša. Sprva je strel ubranil domači vratar, v drugo pa je žoga odletela mimo leve vratnice. V 62. minuti je domačim veselje preprečil okvir gola, potem ko je meril Nik Kapun. V 71. minuti je Rudi Požeg Vancaš odlično zaposlil Juicija Lupeto, kateremu pa je na koncu vratar Ivačič ubranil strel. Sledila sta še veliki priložnosti Rudija Požega Vancaša v 81. ter Elvedina Džinića v 82. minuti, a so se obakrat gostitelji v zadnjem trenutku ubranili. Tik pred koncem dodatka treh minut je Ivačič ubranil še strel Tilnu Pečniku. Rezultat se ni več spremenil, Celjani pa so po zaostanku z 2:0 prikazali izjemno borveno predstavo ter zasluženo osvojili točko.

Celjske nogometaše prihodnji teden čaka novo gostovanje. V Krškem, kjer se bo tekma 4. kroga Prve lige Telekom Slovenije začela ob 20. uri.

3. krog

Olimpija – Celje 2:2 (2:1)

Strelci: 1:0 – Kapun (7. min), 2:0 – Savić (14. min), 2:1 – Lupeta (31. min), 2:2 – Požeg Vancaš (56. min).