Celjski nogometaši poraženi v Radomljah. Obstanek med elito kljub temu zagotovljen

Celjski nogometaši so v 34. krogu gostovali pri Radomljah in zabeležili drugi zaporedni poraz. Radomljani so bili boljši z 2:1. Kljub temu so si dva kroga pred koncem že zagotovili obstanek med elito.

Srečanje v Radomljah so odločneje začeli domači, ki so si po mirnih prvih minutah, v 11. minuti priigrali veliko priložnost za zadetek, vendar je Guzina z neposredne bližine najprej zadel vratnico, nato pa je do njega prišel še odbitek, a ga z atraktivnim strelom s ‘škarjicami’ ni spremenil v zadetek. Sledila je priložnost Celjanov, ko je po levi strani prodrl Begić in podal v kazenski prostor, tam pa z glavo žoge ni najbolje zadel neovirani Šporn. Nekaj minut kasneje so iz hitrega protinapada znova zapretili domači, a je celjska obramba uspela nevtralizirati napad. V posredovanju je kratko potegnil celjski branilec Lartey, ki je moral poškodovan zapustiti igrišče. Namesto njega je v igro vstopil Tamar Svetlin. V nadaljevanju so Celjani prevzeli nadzor nad igro ter si ob koncu polčasa priigrali lepo priložnost. Nene je z desne strani proti Medvedu oddal natančno visoko globinsko podajo, vedar je Medved z glavo streljal v domačega vratarja. Prvi polčas se je tako končal brez zadetkov.

Drugi polčas so bolje začeli Celjani in si že v prvi minuti priigrali novo priložnost. Medved je po levi strani prodrl pred domača vrata ter žogo poslal na drugo stran, kjer je nanjo čakal Božić, ki bi neovirano zadel, a je pred tem žogo v kot izbil branilec Radomljanov. V 53. minuti so precej neaktivni Radomljani presenetili Celjane ter z uigrano akcijo prek Guzine prišli do vodstva z 1:0. Sodniki so sprva označili, da je šlo za prepovedan položaj, VAR pa je zadetek razglasil za regularen. Takoj za tem bi Božić skoraj dosegel izenačujoči gol, a ni bil uspešen. Celjane je namesto izenačenja doletela izključitev Morozova in malo zatem še dvojni zaostanek, ko je v 64. minuti znova zadel Guzina.

Celjani so kljub igralcu manj uspeli kombinirati na sredini igrišča in iskali luknjo v domači obrambi. Vztrajnost se je izplačala v 94. minuti, ko je Čop s krasno podajo zaposlil Soklerja, celjski napadalec pa je brez težav zaključil in zmanjšal zaostanek. Za kaj več pa je zmanjkalo časa.

Celjane v naslednjem krogu gostujejo pri Domžalah, v zadnjem krogu pa doma gostijo Olimpijo.

KALCER RADOMLJE – CELJE 2:1 (0:0)