Celjski nogometaši do prepričljive zmage

Celjski nogometaši so se pobrali po porazu v prejšnjem krogu, ko jih je na lokalnem derbiju premagal Rudar iz Velenja. V sedmem krogu so zabeležili prepričljivo zmago nad sicer zadnjeuvrščenim Ankaranom Hrvatini. Zmagali so s 4:1. To je bila druga zmaga Celjanov v letošnjem prvenstvu.

Tokratni obračun Celja in Ankarana se je odvil v zahtevnih pogojih. Tekma se je začela ob 18. uri, ko so vladale še zelo visoke temperature, ki so posledično marsikoga pustile sedeti pred televizijo, potem ko je bilo tekmo 7. kroga Prve lige Telekom Slovenije mogoče spremljati tudi preko malih ekranov.

Domači trener Tomaž Petrovič je pogrešal branilca Dejana Kelharja, ki je na pretekli tekmi v Velenju prejel rdeč karton, po poškodbi pa se je vrnil Nino Pungaršek.

Prva polovica prvega polčasa je postregla s kar tremi goli. Celjani so povedli v 16. minuti, ko je bil z enajstmetrovke natančen Luka Žinko. Štiri minute kasneje so rumeno-modri svojo prednost povišali na 2:0. Po podaji Janeza Piška je bil uspešen Filip Dangubić. A pri omenjenem rezultatu ni dolgo ostalo, saj je že v naslednji minuti za goste zaostanek zmanjšal Bradley Meledje, ki je obenem postavil rezultat prvega polčasa.

Tako kot v prvem polčasu so bili tudi v nadaljevanju domači nogometaši veliko boljši nasprotnik. Številnih poizkusov sicer niso uspeli pretvoriti v še izdatnejšo prednost, vendarle pa v 83. minuti smo le videli še tretji gol Celja. Nasprotnikovo mrežo je zatresel Janez Pišek, po podaji Nina Pungarška, ki je v igro vstopil v 65. minuti. Posledično so domači poskrbeli za mirno končnico, s tem pa so se še dodatno sprostili in se v 86. minuti spet veselili.

Na 4:1 je po podaji Filipa Dangubića povišal Rudi Požeg Vancaš. Slednji je postavil končni rezultat srečanja, ki je povsem zasluženo pripadlo celjskemu moštvu. Pred nogometaši je zdaj reprezentančni premor.

Celje – Ankaran Hrvatini 4:1 (2:1)

Stadion Z’dežele, gledalcev 390.

Strelci: 1:0 – Žinko (16. min), 2:0 – Dangubić (20. min), 2:1 – Bradley (21. min), 3:1 – Pišek (83. min), 4:1 – Rudi Požeg Vancaš (86. min).

CELJE: Jurhar, Brecl, Džinić, Travner, Vidmajer, Pišek, Žinko (od 82. Cvek), Gatarić (od 65. Pungaršek), Dangubić, Požeg Vancaš, Lupeta (od 85. Šauperl). Trener: Tomaž Petrovič.

ANKARAN HRVATINI: Papadopoulus, Karamatić, Badžim, Škvorc, Gliha, Primc (od 64. Primc), Delgado (od 79. Vodeb), Nazim (od 55. Dodlek), Klapan, Kidrič, Meledje. Trener: Vlado Badžim.