Celjski nogometaši proti Olimpiji prekinili niz porazov

Celjski nogometaši so se v zaostali tekmi 18. kroga, ki je bila prestavljena zaradi številnih okužb z novim koronavirusom v ekipi Olimpije. Na stadionu Z’dežele sta se moštvi razšli brez zmagovalca. Celjani so s tem prekinili niz treh porazov v prvenstvu.

Celjani so tekmo odprli zelo dobro in tako pritisnili na nasprotnikovo obrambo ter nekajkrat nevarno napadli Olimpijin gol. Nato je sledilo obdobje raztrgane igre, brez priložnosti za zadetek tako na eni, kot na drugi strani. Vse do zadnjih trenutkov prvega polčasa je kazalo, da se bo ta končal brez zadetkov. Sledil je zadnji napad Olimpije v prvem polčasu. Celjani so žogo izbili v kot, sodnik pa je odločil, da bo to zadnje dejanje prvega polčasa. Kot za Olimpijo je izvajal Svit Sešlar, branilec Milović pa je z glavo premagal Rozmana za izid polčasa 0:1.

Tudi začetek drugega polčasa so grofje začeli bolje in učinkoviteje. Po lepi akciji z leve strani, je Marandiči sprejel natančno globinsko podajo, žogo je podal do Tamarja Svetlina, ki je brez oklevanja sprožil proti vratom Vidmarja in zadel levi zgorni kot ter izenačil na 1:1..

Po zadetku se je igra razživela, lepe priložnosti pa so se zvrstile na eni in na drugi strani. V 53. minuti je nevarno sprožil Božić, katerega strel pa je v zadnjem trenutku iz območja gola uspel preusmeriti ljubljanski vratar Vidmar. V 55. minuti je odlično obrambo uprizoril tudi celjski vratar Rozman, ki je ubranil nevaren strel Ziljkiča. V 63. minuti je kapetan Olimpije Kapun nevarno sprožil iz velike razdalje, toda na srečo Celjanov je meril premalo natančno.

Proti koncu tekme so bili znova boljši Celjani, ki so si pripravili nekaj nevarnih akcij. V 83. minuti bi iz prostega strela skoraj zadel Božić, ki je le nekaj minut še skušal z iznajdljivo podajo pred ljubljanska vrata zaposliti samega Svetlina, toda Vidmar je pozorno spremljal akcijo in preprečil celjsko zmago. Tekma se je končala z neodločenim rezultatom 1:1.

NK CELJE 1:1 NK OLIMPIJA LJUBLJANA
Svetlin 48.; Milović 45.

NK Celje: Rozman, Božić, Jakobsen, Kerin (63./Begić), Maevskij, Marandici, Sanniez, Svetlin, Vrbanec, Zaletel, Zec.

NK Olimpija: Vidmar, Aldair (89./Fink), Boakye, Crnomarković, Kapun, Milović, Nukić (76./Futacs), Pavlović, Sešlar, Tomić, Ziljkić.

Sodnik: Roberto Ponis (Koper)