Celjski nogometaši sezono končali s porazom proti Olimpiji

Celjski nogometaši so v zadnjem, 36. krogu nogometnega prvenstva gostovali pri Olimpiji, in sezono zaključili s porazom. Olimpija je bila v Stožicah boljša z 2:0.

Celjani so prvenstvo končali na osmem mestu desetčlanske lestvice in bodo tudi naslednjo sezono igrali v slovenski nogometni eliti. Prvaki so po zmagi s 3:1 na gostovanju v Murski Soboti postali nogometaši Maribora. Edini mariborski konkurent NK Koper je le remiziral (0:0) z ljubljanskim Bravom. Maribor se naslova veseli prvič po letu 2019.

Iz prve lige je izpadel Aluminij, tekmi za obstanek med nogometno elito pa bo moral s kranjskim Triglavom odigrati Tabor iz Sežane, ki jo vodi nekdanji celjski strateg Dušan Kosič. V prvi ligo se vrača Gorica.

Celjski nogometaši so zadnjo tekmo letošnje sezone odigrali v Ljubljani. Na gostovanju pri Olimpiji so izgubili z 2:0. Oba gola so Celjani dobili v prvem polčasu, obakrat pa je zadel bosanski napadalni vezist Mario Kvesić. V drugem polčasu gledalci niso videli zadetka, ko pa so Celjani v 88. minuti ostali brez pordelega Tomića, je bilo konec upanja za pozitivno slovo Celjanov od letošnje sezone. Zadnje tri kroge prvenstva so Celjani dosegli samo eno točko.

Celjski nogometaši so prvenstvo končali na osmem mestu ter si tako zagotovili obstanek med slovensko nogometno elito.

CELJE – OLIMPIJA 0:2 (0:2)