Celjski nogometaši uprizorili nov preobrat za četrto zaporedno zmago

Tako kot v prejšnjem krogu nogometnega državnega prvenstva, ko so celjski nogometaši doma uprizorili preobrat proti vodilni Olimpiji in ji zadejali prvi letošnji prvenstveni poraz, so s preobratom dobili tudi tekmo 10. kroga proti Domžalam. S četrto zaporedno zmago (peto na zadnjih šestih tekmah) so se pred reprezentančnim premorom obdržali na drugem mestu lestvice.

Celjski nogometaši so še drugo zaporedno domačo tekmo dobili po preobratu. Tokrat so na stadionu Z’dežele padli Domžalčani, ki jih vodi nekdanji strateg Celja Simon Rožman. Gostitelji so v uvodu tekme hitro šokirali celjske nogometaše in navijače, saj so preko Franka Kovačevića, ki je zadel iz neposredne bližine, povedli že v 2. minuti srečanja. Do konca prvega polčasa nato ni bilo spremembe izida.

Začetek drugega polčpasa prav tako ni prinesel zadetkov, so pa po 15 minutah nadaljevanja Celjani doživeli nov šok, ko so zaradi drugega rumenega kartona Grigorija Morozova nadaljevali z igralcem manj. Celjane je to očitno samo podžgalo, saj so že nekaj minut zatem izenačili. Celjani so izvajali prosti strel, a je Andrej Đurić žogo nespretno izbil do Davida Zeca, ki mu ni bilo težko zadeti za izenačenje 1:1. Številčno premoč so Domžalčani izničili v 77. minuti, ko je Janez Pišek po prekršku nad prodirajočim Denisom Popovićem, dobil drugi rumeni karton in si prislužil odhod v slačilnico. Celjani so številčno izenačenje bolje izkoristili in bili nevarnejši. V izdihljajih tekme pa so dosegli še zmagoviti gol. Tega so Celjani dosegli po nespretnem posredovanju domžalske obrambe, ko je po predložku domžalski branilec Mirko Mutavčić žogo podaril Vasiliju Janjičiću, ta pa je žogo z močnim strelom poslal za hrbet domžalskega vratarja ter Celjanom zagotovil četrto zaporedno prvenstveno zmago.

Celjani bodo tudi naslednjo tekmo odigrali doma, ko bodo 2. oktobra gostili Kalcer iz Radomelj.

CELJE – DOMŽALE 2:1 (0:1)