Celjski nogometaši zanesljivo preko Gorice

Celjski nogometaši so doseglji letošnjo prvo spomladansko prvenstveno zmago. Na domačem igrišču so v neposrednem boju za peto mesto na lestvici zanesljivo z 2:0 premagali Gorico. S tem so se utrdili na petem mestu lestvice saj sedaj Gorica za njimi zaostaja že za štiri točke.

Celjski nogometaši so po porazu v 19. krogu proti ljubljanski Olimpiji, danes v 21. krogu (20. krog je bil zaradi snega prestavljen na 18. aprila) dosegli prvo spomladansko zmago. Doma na Areni Z’dežele so v boju za peto mesto na lestvici zanesljivo z 2:0 premagali Gorico. Celjani so z zmago povečali prednost pred Gorico na štiri točke.

Celjani so igrali brez kaznovanega Rudija Požega Vancaša, močno oslabljena pa je bila tudi Gorica pri kateri so manjkali Grega SorčanMiha GregoričRok GrudinaJaka KolencMiran BurgičAndrija FilipovićSemir Smajlagić, Kyrian Nwabueze ter kaznovani Uroš Celcer.

Celjani so bili boljši tekmec praktično celo tekmo. Že v četrti minuti so po podaji Amadeja Brecla preko Luke Kerina povedli. To je bil tudi prvi gol Kerina v tej sezoni. Celjani tudi po hitrem zadetku niso zaspali in so še bolj zapretili Goričanom ter sprožili kar nekaj nevarnih strelov. Kljub premoči so Celjani odšli na odmor zgolj z zadetkom prednosti.

Tudi v drugem polčasu so bili Celjani nevarnejši, kar se jim je obrestovalo v 66. minuti, ko so tudi z malo sreče podvojili prednost. Jucie Lupeta je namreč sam stekel proti vratom Gorice ter sprožil nevaren strel. Tega je Januš Štrukelj odbil, vendar je odbitek priletel v goriškega nogometaša Alena Jogana, od katerega se je žoga odbila v mrežo.

Domači so po zadetku zgolj še rutinirano in brez večjih težav ohranili prednost ter slavili zanesljivo zmago.

Celjane že v nedeljo čaka naslednja prvenstvena tekma, ko bodo gostovali pri Aluminiju.

CELJE – GORICA 2:0 (1:0)
350; Kerin 4., Jogan 66./ag

Celje: Jurhar, Vidmajer (od 34. Andrejašič), Džinić, Stojinović, Brecl, Pišek, Cvek, Kerin (39./Šauperl), Pungaršek (78./Predragović), Lupeta, Vizinger.

Gorica: Štrukelj, Škarabot, Jogan, Kavčič, Tomiček (23./Curk), Žigon, Šantek, Tešija (76./Humar), Nagode, Osuji, Edafe (60./Gulič).

Sodnik: Nejc Kajtazović.