Celjski oklepniki prepričljivo v polfinale

Celjski hokejisti so v drugi četrtfinalni tekmi z blejsko vrsto opravili bolj prepričljivo kot na prvem srečanju v Celju.

Gostje so na Bledu sprožili skoraj dvakrat več strelov na domača vrata, kar se je odrazilo tudi na končnem rezultatu. Aljaž Ogrizek je bil s tremi zadetki najboljši strelec tekme.

V prvi tretjini sta blestela oba vratarja, edini zadetek pa je dosegel Davor Rakanović.

V 4. minuti drugega dela igre je izenačil Burazin. Sledilo je napetih 10 minut brez zadetkov vendar so ritem vseeno narekovali celjski hokejisti. Ob koncu 34. minute je nekdanji vratar Celja, Nejc Picelj le drugič klonil. Po podaji Klavžarja in Kastelica je zadel Ogrizek. Podobno kot prvo, so tudi drugo tretjino Celjani zaključili z zadetkom. Po preteku 10 minutne kazni se je na led vrnil prvi center, Davor Rakanović in 16 sekund pred koncem druge tretjine iz zelo težkega položaja povišal na 1:3.

Blejci se niso predali in v 5. minuti zadnjega dela igre znižali prek Bassaneseja na 2:3. Silovito je odgovoril Aljaž Ogrizek in dvakrat zadel do konca tretjine, za hat-trick in suvereno zmago 2:5.

HKMK Bled : HK ECE Celje 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Povezava k fotogaleriji (klik!)

V polfinalu se bodo Celjani, tako kot lani, merili z Jesenicami, prva tekma pa bo na Gorenjskem v ponedeljek.