Celjski paraplegiki odlični na atletskem prvenstvu

Predprejšnji konec tedna je bil Kladivarjev atletski stadion prizorišče 49. memoriala Bojana Hrovatina in odprtega državnega prvenstva v atletiki.

Na mednarodnem dogodku za atlete invalide so poleg slovenskih sodelovali še gostje iz vseh republik nekdanje Jugoslavije.

atletika_invalidi_ekipno_celje_september_2018_kolazSkupaj je nastopilo 80 tekmovalcev, ki so se tradicionalno pomerili v troboju metov, troboju voženj, v vožnji na 800 m in vožnji na 100 metrov.

Ekipa Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske je bila z 18 udeleženci izmed vseh najštevilčnejša in z 11 medaljami tudi najbolj uspešna.

Zlate medalje: Vesna Novak, Henrik Plank, Janez Hudej, Radosav Matić, Aleš Povše;

srebrne: Nejc Stakne, Janez Hudej 2x;

bronaste: Damjana Marion, Aleš Povše in Damir Bajramović.

Ekipe sodelujočih držav so se pomerile tudi na meddržavnem tekmovanju v četveroboju. Za uvrstitve so šteli najboljši rezultati štirih tekmovalcev iz štirih disciplin: met kopja in diska, suvanje krogle in vožnja na 100 metrov. Pokal za prvo mesto je osvojila ekipa Slovenije (8.110 točk), za drugo Črna gora (6.725), za tretje pa Makedonija (6.666).