Celjski rokometaši do enajste zmage v prvenstvu

Celjani so se v okviru 12. kroga državnega prvenstva v Krškem pomerili s tamkajšnjim domačinom. Z dobro igro v drugi polovici drugega polčasa so uspeli priti do visoke in zanesljive zmage.

Krško : Celje 28:38 (16:19)
Strelci Celja: Ivanković 10, Cokan 9, Janc 7, Mazej 4, Mlakar, Muhović in Martinović 2, Knez in Antonijević 1

Celjski rokometaši so po uvodnem izenačenem in enakovrednem dvoboju, v 18. minuti le uspeli povesti za 2 zadetka (8:10). Od tistega trenutka prednosti niso več izpustili iz rok.

Na odmor sta se ekipi odpravili z rezultatom 16:19. Drugi polčas se je razbranil celjski vratar Yassine Belkaied, v napadu pa je bil razpoložen Ante Ivanković.

Celjska prednost je iz minute v minuto naraščala, vrhunec pa je dosegla v 51. minuti, ko so pivovarji povedli že za 11 zadetkov. Srečanje so nato mirno pripeljali do konca in slavili z visokih 28:38.

To je bila že enajsta zmaga Celja v tem prvenstvu, kjer še vedno zasedajo vodilno pozicijo. Že v četrtek jih čaka nova preizkušnja, tokrat v Ligi prvakov, kjer bodo gostovali pri aktualnemu evropskemu podprvaku iz Kielc.