Celjski rokometaši do pete zaporedne prvenstvene zmage

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 5. krogu Lige NLB doma gostili ekipo Slovana ter zabeležili še peto zmago v tej sezoni Lige NLB. V naslednjem krogu jih v gosteh čaka derbi v Ribnici, nato pa v Celje prihaja Loka.

Srečanje se je začelo po okusu gostov, ki so po dveh napakah domačih povedli z 0:2. Pivovarji so se hitro zbrali ter s tremi zaporednimi zadetki prevzeli vodstvo, ki pa ni trajalo dolgo. Slovan je namreč s hitro igro kaznoval vsako napako Celjanov ter povedli za 6:8. Celjani so znova odgovorili s serijo zadetkov in povedli in vodstvo držali do konca polčasa, ko je semafor kazal 18:17.

Drugi polčas so pivovarji začeli veliko bolj odločno. Prva dva zadetka je dosegel Mlakar in razlika se je prvič dvignila na +3, nato pa le še rasla. S čvrsto igro v obrambi in s hitro igro v napadu so Celjani v le nekaj minutah odločili zmagovalca. Do 40. minute so naredili delni rezultat 10:2. Do konca tekme so tako prednost le še vzdrževali in jo končali z enajstimi zadetki razlike. Prvi strelec je bil Marguč z desetimi zadetki, Mlakar jih je dosegel šest. Za goste jih je šest dosegel tudi Martinović. Celjane v naslednjem krogu čaka tekma v gosteh v Ribnici, v 7. krogu pa v Zlatorog prihaja Loka.

Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško: “Zasluženo smo zmagali današnjo tekmo, smo se pa v prvem polčasu malce mučili z zelo dobro ekipo Slovana. V drugem polčasu smo dodali plin ter na koncu zasluženo zmagali. V tem ritmu moramo naprej, sedaj prihaja nov težak izziv, na katerega se moramo dobro pripraviti.«

Gal Marguč, igralec Celja Pivovarne Laško: “Slovan se je pokazal za močno ekipo, pokazali so, da rezultati, ki so jih v uvodu prvenstva dosegli, ne lažejo in da so prava ekipa. Mi v prvem delu nismo bili na nivoju, v obrambi smo puščali preveč lahkih zadetkov, premalo je bilo prekrškov in to bomo vsekakor morali popraviti do drugega tedna. V Ribnici bo zelo težko, odigrati bo potrebno vseh šestdeset minut na visokem nivoju.«

RK Celje Pivovarna Laško :  RD LL Grosist Slovan     40:29 (18:17)

Dvorana Zlatorog, 320 gledalcev, sodnika: Košir, Gorenc

RK Celje Pivovarna LaškoBojić, Vujović; Strmljan 2, Terzić 5, Mazej 3, Dragašević 1, Razgor,  Marguč 10/5, Poteko, Ivanković 2, Čepić 2, Kodrin 4, Žabić 3, Mlakar 6, Vlah 1, Suholežnik 1; trener Alem Toskić

Izključitve: 8 min; 7-metrovke: 5/6

LL Grosist Slovan: Grudnik, Selakovič; Čaušević 5/1, Serdinšek-Ekart, Gabrieri 3, Dragar, Tufegdžić 5/5, Topolovec 2, Lipovac, Miklavec 3, Lešek, Stopar 3, Martinović 7, Kotar 1, Turnšek; trener: Repina Aleš

Izključitve: 10 min; 7-metrovke: 6/7