Celjski rokometaši dobili derbi v Kopru, košarkarice uspešne v Grosupljem, Zlatorog premagal Hopse

Športni kolektivi s celjskega območja tudi med tednom ne počivajo. Rokometaši Celja Pivovarne Laško, košarkarice Athleta Celje in člani KK Zlatorog Laško so odigrali tekme državnega prvenstva. Rokometaši so vknjižili izjemno pomembno zmago na gostovanju v Kopru, košarkarice so v Grosupljem upravičile vlogo favoritinj, Laščani pa so na domačem parketu premagali Hopse iz Polzele.

Padla je Bonifika
Pred 1500 navijači v koprski dvorani Bonifika so Pivovarji vodili od prve do zadnje minute. Aktualni državni prvaki niso pustili gostom, da bi se rezultatsko preveč odlepili. Varovanci Vladana Matića so dobili prvi polčas z rezultatom 15:17. V drugem polčasu so domači tudi s pritiskom na sodnike želeli preobrniti potek srečanja. V 41. minuti so iz sedmih metrov izenačili, vodstvo Primorcev pa je preprečil razpoloženi vratar Dejan Perić. Na pritisk domačih so Celjani odgovorili s tremi zaporednimi zadetki. Vodstva do konca tekme niso izpustili iz rok in se veselili pomembne zmage z rezultatom 26:31.

Strelsko najučinkovitejši Celjan je bil Luka Žvižej s 7 zadetki, Rok Marguč jih je dodal 6, s 15 obrambami pa se je izkazal Dejan Perić. Na lestvici državnega prvenstva so Pivovarji na 2. mestu. S 16. zmago so se vodilnemu Gorenju približali na točko zaostanka, Koper na 3. mestu za Pivovarji zaostaja za 7 točk. Znan je tudi nasprotnik Celja v EHF Pokalu pokalnih zmagovalcev. Pomerili se bodo s portugalsko Benfico. Prva tekma bo 17. ali 18. marca v Celju, povratna pa teden dni kasneje v Lizboni.

Cimos Koper : Celje Pivovarna Laško 26:31 (15:17)

CPL: Lesjak, Perič 15/1 obramb, Skok; Mlakar, Marguč 6, Žuran 4, Razgor, Toskič, Ranevski, Poklar 5, Metličič 5, Zelenovič, Žabič 2, Mačkovšek 2, Žvižej 7/2; trener: Vladan Matič

Izključitve:  4 min
7-metrovke: 2/5

Poročanje rk-celje.si: Izjemno pomembna zmaga v Kopru pravo vabilo na rekord

Celjanke zanesljivo do nove zmage
Članice ŽKK Athlete Celje so na gostovanju pri ŽKK Grosuplje hitro odločile vprašanje zmagovalca. Že prvo četrtino so dobile z 19 točkami razlike (8:27). V podobnem ritmu so nadaljevale tudi v 2. četrtini in si do polčasa priigrale 29 točk prednosti (24:53). Višanje prednosti se je nadaljevalo tudi v drugem delu. na koncu je bil rezultat 51:97 v korist Celjank.

Najboljša strelka tekme je bila z 18 točkami Teja Oblak, Nina Gabrovšek jih je dodala 17. Za domačinke je 17 točk dosegla Alina Gjerkeš. Celjanke, ki so na 17 tekmah zbrale 16 zmag, vodijo na lestvici državnega prvenstva. Na drugem mestu so trenutno članice ŽKK Triglav s 16 zmagami in tekmo manj.

Grosuplje : Athlete Celje 51:97 (8:27, 16:26, 12:22, 15:22)

Celje: Abramovič 5, Gajič 13, Orozović 10, Oblak 18, Klavžar 6, Gabrovšek 17, Macura 9, Trebec 15, Bošnjak 4. Trener: Damir Grgič

Statistika

Odločili v drugem polčasu
Sosedski derbi med KK Zlatorog Laško in KK Hopsi Polzela je bil v prvem polčasu izenačen. Laščani so po prvih desetih minutah imeli točko prednosti (18:17), na polčas pa so odšli s +3 (41:38). Varovanci Ivana Sunare so si odločilno prednost priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z rezultatom 17:8. V zadnjih desetih minutah so povečevali prednost in se na koncu veselili lepe zmage z rezultatom 84:65.

Najboljši strelec Laščanov je bil s 14 točkami Simo Atanackovič, Miha Lapornik in Grega Mali sta jih dodala po 12. Za Polzelane je 23 točk dosegel Dejan Hohler. Na lestvici Lige Telemach si Laščani z 12 zmagami delijo drugo mesto s šoštanjsko Elektro in so si že zagotovili igranje v ligi za prvaka. Pred začetkom lige za prvaka jih čaka še gostovanje v Škofji Loki in domača tekma s prvouvrščenim Heliosom.

Zlatorog Laško : Hopsi Polzela 84:65 (18:17, 23:21, 17:8, 26:19)

Zlatorog: Škifić 6, L. Lapornik 7, Nikolič Smrdelj 4, Vujasinovič 4, Omić 11, M. Lapornik 12, Dimec 6, Atanackovič 14, Mali 12, Strnad 8. Trener: Ivan Sunara