Na koncu so Celjane “narezali” Madžari

Celjski rokometaši so po reprezentančnem premoru znova stopili na sceno, v 6. kolu Velux EHF Lige prvakov pa so v Zlatorogu želeli »narezati« madžarsko vrsto iz Szegeda, saj so se v pripravah na tekmo spravili na nekaj mesnih izdelkov celjskega podjetja, s čimer so hoteli »pikniti« goste, ki jih podpira prehrambeni gigant, ki je znan po svojih salamah. Na koncu se je vse skupaj končalu po okusu gostov.

Prvi polčas izenačen

V prvem polčasu so z najmanjšo možno prednostjo vodili Madžari, ki so imeli glasno podporo s tribun, domače občinstvo pa bi gotovo lahko storilo kaj več. Ekipa z madržarsko-romunsko-srbske tromeje je v prve pol ure največ vodila z dvema zadetkoma prednosti, rezultat prvega polčasa – 15:16, pa je postavil evroligaški igralec oktobra, sevniški rojak Blaž Janc.

Gostje so se prvič resneje odlepili pri 19:23, nekaj minut kasneje pa so pri 21:26 prvič povedli s petimi zadetki prednosti. Pivovarji so se nekajkrat približali na tri gole zaostanka, nazadnje pri rezultatu 25:28. V veliki želji, da morebiti še znižajo razliko, so gostje znali kaznovati domače napake in do konca tekme svoj seštevek, brez prejetega zadetka, povišali na 31.

Celje Pivovarna Laško : MOL-Pick Szeged 25:31 (15:16)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić; Malus 4, Babarskas 1, Janc 4, Razgor 2, Suholežnik, Marguč 4/2, Grošelj, Poteko 2, Zarabec 2, Kodrin 1, Fižuleto, Mačkovšek, Žvižej 5, Bećiri; trener: Branko Tamše

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 2/4

MOL-Pick Szeged: Sierra, Šego; Obranović 1, Kallman 4, Gorbok 6, Dos Santos, Zubai. Balogh 6/3, Skube 4, Blažević, Gaber, Šoštarič 2, Rodrigez, Banhidi 4, Buntić 2, Boka; trener: Juan Carlos Pastor

Izključitve: 18 min, 7-metrovke: 3/3

Branko Tamše, trener RKCPL: ”Čestitke Szegedu in njihovemu trenerju za današnjo zasluženo zmago. V igri je bilo kar nekaj dobrih zadev, oziroma takšnih, kot smo se dogovorili, žal pa je bilo preveč napak in igre, kot je nismo začrtali. To je znal Szeged izkoristiti in kaznoval takšno igro, ko smo zgrešili kar nekaj čistih strelov, sedemmetrovk in tudi strelov na prazna vrata. Szeged je znal prednost zadržati in kaznovati vse napake, tako v napadu, kot tudi obrambi.”

Juan Carlos Pastor, trener Szegeda: ”Vesel sem zmage v Celju, kjer ta mlada ekipa igra lep in dober rokomet. V prvem polčasu nismo imeli kontrole nad tekmo, v drugem pa nam je zmago prinesla obramba. Prejeli smo samo deset zadetkov, igrali smo bolje in nadzorovali potek srečanja. Čestitke mojim igralcem za zmago, kot tudi navijačem za odlično podporo. Sedaj moramo nadaljevati v takšnem tempu, kar nam bo še dvignilo samozavest pred naslednjimi tekmami.”

Lestvica skupine B

1. HC Vardar                                    6            5             0             1             188         :              165         (23)        10
  2. Rhein-Neckar Löwen                 6             4             1             1             176         :              167         (9)           9
  3. KS Vive Tauron Kielce               6             4             0             2             187         :              176         (11)        8
  4. MOL-Pick Szeged                       6             3              1             2             163         :              158         (5)          7
  5. HC Meškov Brest                        6             3             0             3             162         :              161         (1)          6
  6. RK Celje Pivovarna Laško       6            1             1             4            163         :            182         (-19)      3
  7. IFK Kristianstad                          6             1              1             4             165         :              179         (-14)       3
  8. HC PPD Zagreb                           6             1             0             5             148         :              164         (-16)      2

Povezava k fotogaleriji (klik!)

V torek, 15. novembra, je na vrsti tekma lige SEHA. Domača tekma z Gorenjem se bo začela ob 19.00. V  soboto, 19. novembra, bodo Celjani v okviru evrolige gostovali v Belorusiji.

*foto: Gregor Katič / RK Celje Pivovarna Laško