Celjski rokometaši le še korak do novega naslova prvakov

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so danes v 25. krogu državnega prvenstva gostovali v Dobovi. Pivovarji so z odločno predstavo zabeležili zanesljivo zmago ter za osvojitev državnega naslova potrebujejo le še točko. Tega bodo najkasneje lahko potrdili proti Svišu v zadnjem krogu, ki bo na sporedu v petek, 27. maja ob 18. uri, ko je vstop v dvorano Zlatorog brezplačen.

Celjani imajo sicer pred zadnjim krogom štiri točke prednosti pred Trimom Trebnje, ki pa ima tekmo manj. Če bo v torek Gorenje na preloženi tekmi 14. kroga v Velenju premagalo Trimo, bodo Celjani že prvaki

Celjani so na gostovanju v Dobovi igrali odločno od prve minute saj niso želeli dopustiti možnosti za kakršnokoli presenečenje, k čemer so jim pomagali tudi glasni Florijani na tribunah. Z izjemo izenačenja na ena, so bili tudi ves čas v prednosti. Že po šestih minutah igre so vodili z 1:4. Večino dela so opravili v obrambi, v napadu pa je Vlah lepo vodil igro, razigraval soigralce ter zadeval tudi sam. Prednost je tako praktično ves čas naraščala in Dobova je bila že v 11. minuti prisiljena vzeti minuto odmora, ko je bilo po zadetku Čepića že 3:8. Ta domačinom ni pomagala, saj so še naprej zelo težko prihajali do zaključnih strelov, na polovici prvega dela pa je tako bilo že 4:12. Takrat je minuto odmora zahteval Toskić, in opravil več menjav, s čimer so Celjani ohranjali visok ritem igre. Vse do izteka tridesetih minut so višali prednost, za najvišjo je tik pred koncem poskrbel Suholežnik, ki je zadel za +11. Še pred tem so pivovarji poskrbeli tudi za nekaj atraktivnih akcij, za eno je poskrbel Čepić, za drugo pa sta poskrbela Strmljan s podajo in Terzić z lepim zaključkom.

Po visoki prednosti po prvem polčasu, je Toskić drugi del začel z nekoliko premešano postavo, v vrata je namesto Bojića (7), prišel Gaberšek, na krilo Mazej namesto Kodrina in Ivanković namesto Čepića. Začetek je bil zelo dober, po zadetku Ivankovića in kasneje še Mlakarja, so gostje povišali prednost na +12. Po rdečem kartonu Poteka (35. minuta), pa so Celjani nekoliko popustili v obrambi. Dobova je tako nekako uspela držati razliko, ki se ni več višala, ves čas se je gibala med desetimi in dvanajstimi zadetki. Nekoliko nezadovoljen z učinkom je Toskić v 48. minuti (22:32) zahteval minuto odmora, po kateri so gostje znova zaigrali nekoliko bolj zavzeto, Gaberšek pa je pri tem obranil tudi dva strela s sedmih metrov. Priložnost za igro so dobili vsi v celjski ekipi in z dobro igro prav tako močno prispevali k ekipnemu uspehu, s katerim so se pivovarji na le točko približali 25. naslovu državnih prvakov. Tega bi predčasno lahko osvojili že v torek, ko se bosta na zaostali tekmi v Velenju pomerila domače Gorenje in Trebnje, v kolikor slednji tam ne bi slavili. V nasprotnem primeru pa bodo rokometaši Celja Pivovarne Laško državni naslov potrjevali na zadnji tekmi, ko bodo v petek, 27. maja, ob 18. uri, v dvorani Zlatorog gostili Sviš. Domačini navijačem v zahvalo za podporo v tej sezoni, podarjajo brezplačen vstop, v primeru državnega naslova pa tudi prav posebno darilo.

Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško: “Prišli so še korak bližje k temu, kar smo si zadali prvi dan, ko smo se pred sezono dobili skupaj. Imamo še eno tekmo do naslova državnih prvakov. Psihično je bila ta tekma zelo zahtevna, pritiski so bili veliki, prav tako pričakovanja in mnogi so si želeli, da nam danes ne uspe. Ampak bili smo pravi, dali smo vse od sebe in igralcem čestitam kar so prikazali danes in kar so prikazali v tej sezoni. Hvala jim od srca. Imamo pa še eno tekmo, čaka nas Sviš, ko smo prepričani, da se bomo skupaj veselili naslova državnih prvakov.«

Stefan Terzić, igralec Celja Pivovarne Laško: “Vedeli smo, da smo boljši in to smo pokazali tudi na igrišču. Oddelali smo tako, kot smo se dogovorili in vprašanja o zmagovalcu ni bilo niti v enem trenutku. Pred nami je še ena tekma, ki jo moramo odigrati na enak način in osvojiti naslov državnih prvakov.«

RK Dobova : RK Celje Pivovarna Laško 28:37 (11:22)

Dobova, 150 gledalcev, sodnika: Ocvirk, Štrigl

RK Dobova: Husejnović 2 obrambi, Blaževič 9 obramb; Glogovšek, Šafranko, Abramović 2, Dragan 3, Luzar 4/1, Kučič, Rantah 5, Šukić 1, Kamnikar 2, Mlakar, Ferenčak 2, Kozolić 3, Mijušković 2/2, Nešič 4/2; trener: Damjan Radanovič

Izključitve: 6 min; 7-metrovke: 5/7

RK Celje Pivovarna Laško: Bojić 7 obramb, Gaberšek 9/2 obramb; Strmljan 2, Terzić 1, Mazej 3, Dragašević 1, Razgor 1/1, Cokan 5/2, Poteko 2, Ivanković 4, Čepić 4, Kodrin 3, Žabić 1, Mlakar 5, Vlah 3, Suholežnik 2,; trener Alem Toskić

Izključitve: 6 min

Rdeči karton: Poteko 35′