Celjski rokometaši leto zaključili z visoko zmago

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so leto 2021 zaključili zmagovalno. V 13. krogu državnega prvenstva so gostovali v Ivančni Gorici in zabeležili še dvanajsto zmago ter bodo pričakovano prezimili na vrhu razpredelnice.

Celjski rokometaši so se kljub vlogi favorita tekme v Ivančni Gorici lotili resno, brez podcenjevanja do nasprotnika. Gostitelji so v prvem delu tekme pokazal dober odpor. Pivovarji so sicer takoj prevzeli pobudo, pri čemer je izstopal Vujović s kar 5 obrambami v nekaj minutah, do polčasa pa se je ustavil pri 12. Dobre obrambe so omogočale celjskim rokometašem omogočale več napadalnih akcij, kar se je v šesti minuti poznalo tudi na semaforju. Bilo je 2:5. SVIŠ je nato uspel nekoliko vzpostaviti ravnotežje, kar so omogočile tudi obrambe Celjana v njihovih vratih, Jerneja Mlakarja. Gostitelji so se približali na dva zadetka zaostanka. Po minuti odmora so gostje znova zaigrali bolje ter počasi začeli višati prednost. Kodrin je slabih deset minut pred koncem polčasa tako poskrbel za +5. Celjani se pri tem niso ustavili. V režiji Vujović – Vlah, je prednost Celja Pivovarne Laško ob polčasu znašala osem zadetkov.

Tudi v nadaljevanju pivovarji niso popuščali. Na začetku drugega polčasa so demonstrirali hitro igro, s katero so dosegli delni rezultat 0:6, ko so zadevali Marguč, Ivanković, Suholežnik in Strmljan. Po minuti odmora domače ekipe je ta le uspela zadeti, vendar pivovarji še naprej niso popuščali. S še tremi zadetki so poskrbeli za delni rezultat 1:9. Ko je dva zadetka zapored dodal še Mlakar in delnim izidom 2:12, je bil zmagovalec sredi drugega polčasa praktično odločen. Sledila je zaporedna izključitev Suholežnika in Ivankovića, kar je pivovarjem podrlo ritem, SVIŠ pa je uspel doseči nekaj zadetkov.

Kljub temu je Toskić do konca tekme priložnost ponudil praktično vsem igralcem, vsi na igrišču pa so se tudi vpisali med strelce. Celjani so na koncu zmagali za +16 (40:24) in tako zmagovito zaključili koledarsko leto. Najboljša strelca pivovarjev sta bila Marguč in Vlah s po šestimi zadetki, za domače jih je prav toliko dosegel Zavodnik. Kar štirje celjski igralci so dosegli po štiri zadetke, Vujović je obranil 15 strelov. Sledi premor, v katerem bo kar sedem Celjanov zaigralo za članske reprezentance Slovenije, Črne Gore in Bosne in Hercegovine. Klubska tekmovanja se nadaljujejo februarja prihodnje leto.

Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško: “Zasluženo smo zmagali današnjo tekmo, ki smo jo imeli ves čas pod kontrolo. Stopnjevali smo rezultat skozi vso srečanje in dosegli visoko zmago. S tem je končan prvi del, moramo biti zadovoljni, smo neporaženi, škoda za eno točko, vendar prepričan sem, da bo ekipa v drugem delu sezone še na 30 do 40 odstotkov višjem nivoju, vsi to pričakujemo, se pa zavedamo, da bo za to potrebno delo.«

David Razgor, igralec Celja Pivovarne Laško: “Izpolnili smo zadan cilj ter zadnjo tekmo odigrali zavzeto, s pravim pristopom, na igrišču pa smo pokazali dovolj želje. S prvim delom sezone smo lahko zadovoljni. Z izjemo ene izgubljene točke smo bili na dovolj visoki ravni, seveda pa nam to prinaša zanimiv drugi del sezone, ko bomo potrebovali prav takšen pristop, kot smo ga pokazali danes.«

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RK Celje Pivovarna Laško 24:40  (13:21)

Dvorana OŠ Stična, 150 gledalcev, sodnika: Marinkovič, Vidali

RK SvišStruna 3 obrambe, Mlakar 5 obramb; Tekavec 3, Bevec 3, Knez 1, Zavodnik 6/3, Tekavčič 1, Hočevar 2, Kutnar, Pirnat 1, Marojevič, Sašek, Košir 1, Kompare 1/1, Košir 3, Ropič 2; trener: Aleksander Polak

Izključitve: 2 min; 7-metrovke: 4/6

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 3/1 obrambe, Vujović 15/1 obramb; Strmljan 4, Terzić 1, Mazej 4, Razgor 1, Cokan 1, Marguč 6/1, Poteko 3, Ivanković 3, Čepić 1, Kodrin 2, Žabić, Mlakar 4, Vlah 6, Suholežnik 4; trener Alem Toskić

Izključitve: 8 min; 7-metrovke: 1/1