Celjski rokometaši na odmor s popolnim ligaškim izkupičkom. Zmagoviti niz nadaljujejo tudi rokometašice

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 8. krogu Lige NLB doma gostili ekipo Ljubljane ter pred krajšim reprezentančnim premorom, zabeležili še osmo zmago v tej sezoni. Po premoru jih najprej čaka pokalna tekma s Škofljico, v državnem prvenstvu pa tekma v Slovenj Gradcu.

Tudi rokometašice ŽRK Z’dežele so v odlični formi. Z zanesljivo zmago na Ptuju so prevzele prvo mesto v svoji prvenstveni skupini.

Celjani so tokratno tekmo odigrali brez dveh standardnih igralcev, poškodovana sta namreč Žiga Mlakar in Gal Marguč. Kljub temu Celjani niso pričakovali težjega dela, a se je izkazalo, da Ljubljančani v Celje niso prišli z belo zastavo. Tekma je bila tako večji del zelo izenačena. Domači nikakor niso našli svoje hitre igre. Napake Celjanov so gostje s pridom izkoriščali ter večino prvega dela lovili minimalno prednost domačinov, jih nato tudi ujeli, nekaj minut pred koncem pa celo povedli za dva gola (13:15). Celjani so se ob koncu le zbrali in do konca polčasa izenačili.

Celjani so odlično nadaljevali tudi v drugem polčasu, ko so z delnim izidom 5:0 povedli za prav toliko golov (20:15). Gostje so uspeli zadeti šele v deseti minuti nadaljevanja. Zadetek je Ljubljani znova dal zaleta, čeprav se jim povsem približati ni uspelo. Celjani so namreč vseskozi ohranjali varno prednost, a nikakor niso uspeli ustvariti še višje razlike. Celjani so kljub temu tekmo varno pripeljali do konca. Najboljši strelec Celjanov je bil Vlah z osmimi zadetki, za goste so trije igralci dosegli po štiri. Vratarski dvoboj je bil izenačen, pri domačih je Bojić zbral deset obramb, Vujović je dodal eno, za goste pa je Celjan v Ljubljanskih vratih Rebevšek zbral enajst obramb.

RK Celje Pivovarna Laško :  MRK Ljubljana 31:25 (15:15)
Dvorana Zlatorog, 250 gledalcev, sodnika: Humek, Škvarč

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 10 obramb, Vujović 1/1 obramba, Gaberšek; Strmljan 1, Terzić 2, Mazej 1, Dragašević 2, Razgor, Cokan 4/1, Poteko 3, Ivanković 5, Čepić, Kodrin 3, Žabić 2, Vlah 8, Suholežnik; trener Alem Toskić

Izključitve: 16 min; 7-metrovke: 1/1

MRK LjubljanaRebevšek 11 obramb, 1 zadetek, Gaberc; Lukman 2, Jaklič, Radšel, Novak 4, Pintar 4, Križaj 1, Makivić 4, Batagelj 3/2, Pernovšek, Brulec 1, Kolmančič 3, Leskovar, Tomšič. Ključanin 2/2; trener: Bojan Čotar

Izključitve: 10 min; 7-metrovke: 4/5

V zmagovitem nizu tudi celjske rokometašice

Tudi Celjanke v novi sezoni 1. Ženske lige igrajo v fantastični formi, kar kaže tudi lestvica, na kateri zasedajo trenutno prvo mesto. Zmago na zadnji tekmi so si Celjanke priigrale že v prvih osmih minutah srečanja in napravile delni izid 6:0. Ključ do uspeha je bila seveda dobra igra v obrambi in lahki zadetki iz nasprotnih napadov. Na veliki odmor so odšle s prednostjo osmih zadetkov. V drugem delu so Ptujčanke uspele prikazati nekoliko boljšo igro in razlika ni naraščala. Končni rezultat je znašal 20:29 v korist Celjank. Pri gostjah se je strelsko najbolje odrezala Jasmina Pišek, ki je tekmicam mrežo napolnila z devetimi zadetki, v domači zasedbi pa je bila najboljše strelsko razpoložena Minea Kolenko, ki je prispevala deset zadetkov. Ptujčanke bodo v naslednjem krogu gostovale pri Zelenih Dolinah iz Žalca, Celjanke pa bodo poskušale prenesti odlično formo na gostovanje v Velenje.

ŽRK PTUJ : ŽRK Z’DEŽELE 20:29 (7:15)
Kolenko 10 (2), Bedrač in Planinc po 4; Pišek 9, Strnad 5 (2)