Celjski rokometaši na reprezentančni premor s prepričljivo zmago

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 22. krogu državnega prvenstva gostovali pri ekipi Ljubljane ter pred krajšim reprezentančnim odmorom, zabeležili novo zmago. Po premoru jih doma čaka tekma s Slovenj Gradcem doma.

Celjani so tokratno gostovanje začeli medlo. Ljubljančani so izkoristili nenapadalnost in obrambno neodločnost Celjanov in Ljubljančanom dopustili, da so nekajkrat povedli tudi za tri zadetke, nazadnje v 12. minuti tekme. Gostje so uvideli, da morajo zaigrati odločneje, kar se jim je hitro obrestovalo. Pivovarji domačinom kar osem minut niso pustili doseči zadetka, rezultat pa hitro obrnili sebi v prid ter povedli 11:13. Celjani so nato le še nadzorovali srečanje, z raznovrstno igro v napadu pa polnili mrežo Ljubljančanov, ki so na odmor odšli s šestimi goli zaostanka (14:20). Cokan je v prvem polčasu dosegel 6 zadetkov.

Po izenačenem uvodu drugega polčasa, so Celjani znova zaigrali bolje in v 15. minuti, kljub številnim izključitvam, po zadetku Vlaha in dveh obrambah Gaberška, prvič prišli do dvoštevilčne prednosti. Nalet Celjanov sta znova zaustavili dve zaporedni izključitvi, najprej Terzića in malo za tem še Suholežnika. Ljubljana je uspela nekoliko zmanjšati zaostanek, v zaključku tekme, ko obrambe niso bile več v prvem planu, pa so pivovarji prišli do najvišje razlike na tekmi. Zadnja dva zadetka za končnih +12 je dosegel Arsenije Dragašević, ki se je vrnil po daljši bolezni. Prvi strelec gostov je bil Cokan z 11 zadetki, Ivanković jih je dosegel 6, Vlah pa 5, za domače je Brulec dosegel 7 zadetkov.

Sedaj sledi reprezentančni premor, a Zlatorog kljub temu ne bo sameval. Že v sredo, 13. 4. 2022 ob 20. uri, bo namreč gostil reprezentančni spektakel, ko se bosta v zadnjem krogu kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu, pomerili reprezentanci Slovenije in Srbije. Za tekmo vlada precejšnje zanimanje, saj je bilo že ob začetku prodaje prodanih okoli 2000 vstopnic. Dvoboj Slovenije in Srbije bo, skupaj s povratnim obračunom v gosteh, dal potnika na SP.

MRK Ljubljana :  RK Celje Pivovarna Laško     29:41 (14:20)

Galjevica, 150 gledalcev, sodnika: Teršek, Žibret

MRK LjubljanaKromar 6/1 obramb, Rebevšek 5 obramba; Lukman 2, Jaklič 2, Novak, Pintar 2/1, Križaj 2, Kmetič 1, Makivić, Batagelj 1, Lukman 4/1, Pernovšek 4/12, Brulec 7, Kolmančič 4/1, Leskovar, Tomšič; trener: Roman Šimon

Izključitve: 8 min; 7-metrovke: 5/7

RK Celje Pivovarna LaškoBojić obramb, Gaberšek 11/1 obramb; Strmljan 4, Terzić 2, Mazej 2, Dragašević 2, Razgor, Cokan 11/3, Poteko 2, Ivanković 6, Čepić 1, Kodrin 3, Žabić 1, Mlakar 2, Vlah 5/2, Suholežnik; trener Alem Toskić

Izključitve: 14 min; 7-metrovke: 5/7