Celjski rokometaši nadaljujejo s suverenimi predstavami v državnem prvenstvu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 20. krogu Lige NLB gostovali v Škofji Loki ter z zmago nad ekipo Loke podaljšali niz letošnje neporaženosti v državnem prvenstvu. V naslednjem krogu jih v soboto v gosteh čaka tekma z MRK Ljubljano.

Celjski rokometaši, ki so po daljši odsotnosti znova zaigrali z Dragaševićem, so tekmo v Škofji Loki odlično odprli. Vse od prve minute sodobro delovali v obrambi, ob tem pa imeli v vratih še zelo razpoloženega Bojića, ki je v prvih devetih minutah tekme zaustavil kar šest strelov. Celjani so že po osmih minutah igre, pri rezultatu 1:5, domače prisilili v minuto odmora. Ta je gostom nekoliko pomagala zaustaviti nalet Celjanov, a kaj več kot na dva gola zaostanka jim ni uspelo priti. Pivovarji so po polovici prvega dela vodili s 5:10, za povrhu pa si je Damjanović zaradi nevarnega zaustavljanja Kodrina prislužil rdeči karton. Razlika je še naprej rasla, Celjani pa so nekajkrat povedli tudi z devetimi zadetki razlike. Domači so ob dveh izključitvah, najprej Suholežnika in nato še Žabića, v zadnjih minutah le nekoliko ublažiti razliko. Polčas se je končal z 12:19.

Drugi polčas se je začel podobno kot prvi. Celjani so hitro povedli s +9. visoka razlika jih je nekoliko uspavala, kar je izkoristila Loka ter počasi nižala razliko. Zmaga Celjanov kljub temu ni bila vprašljiva. Celjani so na koncu slavili s 30:35. Najbolj razpoložena za goste sta bila Cokan (12) in Kodrin (7), Bojić pa je zbral 10 obramb. Za domače pa je Matevž Jesenko dosegel 10 zadetkov. V naslednjem krogu Celjane čaka še ena gostujoča tekma, tokrat z MRK Ljubljano.

RD Urbanscape Loka :  RK Celje Pivovarna Laško 30:35 (12:19)

Dvorana Poden, 200 gledalcev, sodnika: Humek, Škvarč

RD Urbanscape Loka: Dolenc G. 7/1 obrambe, Stanojlović 5 obramb; Dolenc A., Cingesar 4/2, Jamnik 1, Pipp 1, Mali 4, Pipp 2, Bergant, Jesenko A. 4/1, Damjanović 1, Nikolić 1, Jesenko M. 10/3, Šilc, Belič-Pfajfar 2, Derlink,; trener: Jure Šterbucl

Izključitve: 4 min

Rdeči karton: Damjanović 16. min; 7-metrovke: 6/6

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 10 obramb, Gaberšek 2 obrambe; Strmljan, Terzić 2, Mazej, Dragašević, Razgor, Cokan 12/6, Poteko, Ivanković 5, Čepić, Kodrin 7, Žabić, Mlakar, Vlah 5, Suholežnik 3; trener Alem Toskić

Izključitve: 8 min; 7-metrovke: 6