Celjski rokometaši namučili favorizirano Barco

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na domačih tleh gostili edino do zdaj še neporaženo ekipo elitne evropske rokometne lige.

Kljub dobremu uporu pivovarjev je bila Barca pretrd oreh (29:32).

Začetek tekme je pripadel domačim rokometašem. Celjani so si uspeli že v začetku srečanja priigrati prednost dveh zadetkov, za 2:0 je zadel Patrik Leban. Že v prvih minutah se je z obrambo izkazal Miljan Vujović, ki je ob pomoči čvrste obrambe svojih soigralcev uspešno ustavljal ekipo Barcelone. Gostje so bili nemočni v napadu in se nikakor niso uspeli približati eljanom. Ti so ob polovici prvega dela, po tretjem zadetku razpoloženega Domna Novaka, še vedno ohranjali prednost dveh zadetkov (8:6). Sledila sta dva uspešna napada gostov in v 19. minuti srečanja je Barcelona zadela za izenačenje (9:9). Po minuti odmora, ki jo je vzel trener domače ekipe Tomaž Ocvirk, se je zunanja linija Pivovarjev nekoliko premešala. V igro so vstopili DragaševićMlakar in Razgor, ki je takoj po vstopu tudi uspešno zaključil napad in zadel za 10:9. Potrpežljiva igra domačih rokometašev v napadu se je izplačala in šest minut pred koncem prvega polčasa je Novak zadel za 14:11 ter najvišje vodstvo Celjanov na tekmi. Katalonci se niso pustili zmesti in z delnim rezultatom 3:0 ponovno izenačili. V slačilnico sta se ekipi odpravili pri rezultatu 17:16. V modro-rumenem taboru se je v prvih 30. minutah srečanja med strelce vpisalo kar devet posameznikov.

V nadaljevanju so nadzor nad igro prevzeli igralci Barcelone. Po petih minutah drugega dela so povedli s +4 (17:21) a večje prednosti jim ni uspelo ustvariti. Celjani so strnili svoje vrste in počasi topili prednost favoriziranega nasprotnika. Kljub razpoloženemu vratarju v vratih gostujoče ekipe, so celjski rokometaši še naprej igrali dobro v napadu in po dveh zaporednih obrambah odličnega Vujovića ter zadetku Žige Mlakarja izenačili v 43. minuti srečanja (24:24). Spremljali smo enakovreden boj na igrišču in še pet minut pred koncem tekme je semafor v Zlatorogu po zadetku Tadeja Mazeja kazal 29:29. Pivovarji vse do konca Barceloni niso dovolili, da bi tekmo lahko sproščeno pripeljala do konca. Na koncu so se gostje le veselili zmage, bilo je 29:32. Strelsko najbolj razpoložen je bil pri domačih Domen Novak s sedmimi zadetki, pet jih je dodal Veron Načinović. Miljan Vujović se je ob koncu srečanja ustavil pri 14. obrambah.

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Rad bi se zahvalil ekipi Barcelone za pošteno in dobro tekmo. Zelo sem zadovoljen z igro v prvem delu tekme, bili smo agresivni v obrambi in disciplinirani v napadu. Vedeli smo, da bo drugi polčas težji. Ponosen sem na svoje fante, saj smo zaostajali a smo se uspeli pobrati in ujeti nasprotnika. Na zadnjih tekmah kažemo res dober karakter na igrišču.«

Pred Celjani je sedaj naporno nadaljevanje nastopov v EHF Ligi prvakov. Pivovarji so sicer že uvrščeni v nadaljevanje tekmovanja, a morajo v sklopu rednega dela lige odigrati še dve tekmi. V torek, 2. marca, gostujejo pri nemškemu Kielu, dva dni kasneje jih čaka tekma na Danskem z Aalborgom.

RK Celje Pivovarna Laško : Barҫa  29:32 (17:16)

Dvorana Zlatorog, brez gledalcev, sodnika: Horacek V., Novotny J. (CZE)

RK Celje Pivovarna LaškoVujovič 14 obramb, Gaberšek; Mazej 3, Dragašević 4, Razgor 1, Marguč, Šarac 1, Grošelj 1, Poteko, Čepić, Kodrin 1, Horžen 1, Mlakar 4, Leban 1, Novak 7/1, Načinović 5; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 10 min

7-metrovke: 1/1

Barҫa: Gonzalo Perez 2 obrambi, Møller 9 obramb; Sorhaindo 2, Dolenec 2/2, Gonzalez, Ariño 1, Janc 2, N’Guessan 1, Petrus, Diocou 3, Mem, Cindric 2, Pascual 1, Parera Ibanez, Makuc 5, Langaro 5, Frade 8, trener Pascual Fuertes, Xavier

Izključitve: 4 min